Uwielbiam dobierać zapachy perfum do swojego nastroju lub pory roku. Używanie perfum to jedna z ciekawszych dróg do wyrażenia tego kim jesteśmy. Otaczająca nas aura zapachów to wybrane przez nasze zmysły składniki, które pozwalają nam poczuć się po prostu pewniej. Dużymi krokami nadchodzi jesień, która mi osobiście kojarzy się ze słodkimi, orientalnymi zapachami. Stworzyłem krótkie zestawienie słodkich perfum dla mężczyzn, które idealnie nadają się na jesienne i zimowe dni. Mężczyzna powinien przestać kojarzyć się tylko z typowo morskimi bądź intensywnie korzennymi zapachami. Poniższe propozycje to zapachy dla odważnych i pewnych siebie mężczyzn.

Dotychczas śmieszyły mnie te wszystkie sklepowe opisy perfum typu : ”odkryj w sobie dzikość”, ale z drugiej strony w jaki sposób można opisać zapach tak, aby Cię do niego przekonać? 🙂


#1 Joop! Homme

 Zdj. Materiały prasowe

Pierwsza seria tych perfum została wyprodukowana w 1989 roku. Słodki w zapachu, różowy płyn wywoływał w tamtych latach mieszane uczucia. Obecnie ten mocny i orientalny zapach jest już klasykiem wśród męskich perfum. Swego czasu nie wyobrażałem sobie jesieni bez tego zapachu. Teraz Joop! Homme jest dla mnie zbyt mocny i drażniący. Jedyne czego nie można mu odmówić to wytrzymałość. Ten zapach utrzymuje się na ciele bardzo długo dlatego nie musisz wylewać na siebie połowy butelki przy każdym kolejnym użyciu. To jak na razie najbardziej intensywny zapach jaki miałem okazję na sobie nosić. Zdecydowanie dla bardzo odważnych mężczyzn. Tak czy inaczej polecam zapoznać się z tym zapachem.

 

Opis sklepowy:

fascynujący zapach dla prostolinijnego i namiętnego mężczyzny. Zapach będący harmonią kwiatowych, drzewnych i egzotycznych niuansów oraz akcentów cierpkich i ciepłych. Chłodna świeżość bergamotki łączy się z ogniem nuty wysokiej i sercowej w postaci cynamonu, kwiatów pomarańczy i jaśminu. Egzotyczna nuta bazowa z drewna sandałowego, wetiwera i paczuli oraz delikatna mgiełka ambry, tabaki, piżma i miodu stapiają się w harmonijną całość.

 


#2 Yves Saint Laurent L’Homme Parfum Intense

 Zdj. Materiały prasowe

2006 rok wydał na świat jeden z najlepszych (według mnie) męskich perfum. Seria Parfum Intense to po prostu bardziej wytrzymała wersja podstawowego zapachu L’Homme. Bardzo ciepły i słodki perfum. Tak jak poprzednia pozycja na liście, bardzo długo pozostaje na ciele. Wysoce szlachetna i elegancka nuta zapachowa, sprawia, że to idealny perfum na chłodniejsze dni lub letnie wieczory. Nie wiem czy takie stwierdzenie będzie odpowiednie, ale ten perfum pachnie „na bogato”.

 

Opis sklepowy:

L’Homme Parfum Intense Yves Saint Laurent jest jeszcze bardziej intensywną, wyrazistą interpretacją klasycznego zapachu nowoczesnego mężczyzny – charyzma i elegancja w krystalicznie czystej postaci! Cytryna, czarny pieprz i bergamotka rozpościerają szlachetną kompozycję, subtelnie przechodząc do kwiatu pomarańczy i płatków fiołka. Wykończeniem zapachu są niuanse cedru, styraksu i skóry. Uwodzicielska aura dandysa, połączona z ultranowoczesną i wyrafinowaną nutą koniaku: intensywne – magnetyzujące – stylowe


#3 Dolce & Gabbana The One

 Zdj. Materiały prasowe

Delikatnie słodkawy zapach w zestawieniu. Tym razem jednak w miarę neutralny. Nie jest bardzo silny, dlatego z pewnością przyda Ci się na co dzień. Klasyczny zapach jednocześnie na prawdę ujmujący. Kolejny raz mieszanka orientalnych zapachów zadecydowała o tak wyjątkowych nutach zapachowych. Polecam dla mniej odważnych mężczyzn, którzy lubią słodkie zapachy, ale nie chcą się tak z nimi afiszować.

 

Opis sklepowy :

Elegancja i zmysłowość w skoncentrowanej formie. Zapach, który jest jednocześnie klasyczny i nowoczesny, dynamiczny i ujmujący. Korzenna, orientalna kreacja oparta na harmonii tabaki i szlachetnych nut drzewnych.


#4 Dolce & Gabbana The One Gentleman


Zdj. Materiały prasowe

 

W zasadzie ten perfum bardzo delikatnie różni się od tego z poprzedniej pozycji. Ja nosiłem na sobie i jeden i drugi, więc mogę potwierdzić, że różnica jest odczuwalna. Ten zapach jest zdecydowanie słodszy, bardziej orientalny co za tym idzie wyjątkowo intrygujący. Niestety bardzo słabo utrzymuje się na ciele.

 

Opis sklepowy :

The One Gentleman to seria zapachowa na bazie orientalnych nut. Zapach powinien zachwycić osoby o wyrafinowanym guście. Mieszanka idealna dla szarmanckich mężczyzn, umiejących zaimponować nawet najbardziej wymagającej kobiecie.


 

#5 Euphoria Men Intense


Zdj. Materiały prasowe

 

Zdecydowanie najbardziej szlachetny perfum w tym zestawieniu. Ma w sobie coś z bardzo pewnego, eleganckiego mężczyzny. Mocny, silny, delikatnie słodki zapach idealnie nadający się na wieczorne wyjścia bądź ważne biznesowe spotkanie. Obiecuję, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie.

 

Opis sklepowy :

Euphoria Men Intense jest ciemniejszą wersją Euphoria Men, bogatszą w składniki odżywcze. Orientalny zapach ambry otacza mężczyznę nieodpartą, egzotyczną i sexy aurą. Prowokująca mieszanka zmysłowo-męskich składników pobudza fantazję i sprawia, że mężczyzna poszukuje tajemnic i fascynacji.

 


Jeśli próbowaliście już któryś z wyżej wymienionych perfum, bądź polecacie inne słodkie zapachy dla mężczyzn, napiszcie o tym w komentarzu. Czy sądzicie, że mężczyzna powinien używać słodkich perfum czy raczej wszyscy powinniśmy pachnieć korzennie i typowo „męsko”?

 

 

(Wszystkich wyświetleń 10 897, z czego 1 w dniu dzisiejszym)