Świat luksusowych i niszowych perfum nie przestaje mnie zaskakiwać. Im bardziej zagłębiam się w tę dziedzinę, tym częściej trafiam na ciekawsze marki oferujące niecodzienne kompozycje i wyjątkowy design.

Atelier des Ors to ekskluzywna marka, nawiązująca do piękna oraz kunsztu złoceń. Jej produkty łączą w sobie zmysłowość i pasję, fascynując i sprawiając, że nie można się im oprzeć. Perfumy Atelier des Ors złożone są z wyrazistych i uzależniających akordów, a każda kreacja wzbogacona jest o luksusowy, złocisty pył.

Atelier des Ors to marka która powstała w 2015 roku we Francji. Jej założycielem jest Jean-Philippe Clermont, który jest także dyrektorem artystycznym tej marki. Wszystkie zapachy dla Atelier des Ors stworzyła Marie Salamagne. Kompozycje są umieszczone w szklanych butelkach wyciętych w stylu art deco i wypełnionych 24-karatowym złotem. Logo marki czyli konik morski, jest starym symbolem 24-karatowego złota we Francji.

Promienie na butelce oznaczają światło słoneczne – czyli cykl życia i światłość. Dodatkowo można dostrzec inspirację w stylu art deco na naszym opakowaniu, ponieważ być może był to jeden z najbardziej twórczych okresów w historii – w tamtym czasie Lalique i Baccarat używali przycinanego kryształu. „Dzięki tym promieniom składamy hołd ku temu okresowi” – Jean-Philippe Clermont

Iris Fauve

Inspiracją dla stworzenia zapachu stała się Iris, posłanniczka greckich bogów. Ulubienica Hery, skrzydlata zwiastunka dobrej nowiny zanosiła ją swoim olimpijskim siostrom i braciom. Widomym znakiem jej podniebnych podróży była tęcza – „szal Iris”, wielobarwny jak jej skrzydła.

Pudrowe zapachy to ostatnimi czasy moja ulubiona kompozycja. A to wszystko za sprawą irysa – jednego z najwspanialszych składników w perfumiarstwie. Iris Fauve nie jest typowym pudrowym zapachem. Jest to raczej delikatna interpretacja mocnych i wyrazistych irysowych akordów. Tutaj zapach jest elegancki, wyważony i nie posiada – typowego dla irysa – pomadkowego zapachu.

Zapach jest zdecydowanie bardziej męski niż kobiecy, chociaż oznakowany jest jako unisex. Trwałość jak i projekcja są na najwyższym poziomie, chociaż przez dłuższą chwilę zapach nie rozwija się szczególnie. Kiedy zaczynają przeważać akordy cynamonu, zapach nabiera wyjątkowego ciepła. Kompozycja jest idealna na wieczorne wyjścia.


Iris Fauve to nowoczesna, zmysłowa i bardzo elegancka kompozycja, która subtelnie i miękko muska skórę. Ciepłe nuty przypraw otulają, a zwierzęce, zniewalające piżmo i wytrawny wetiwer, kuszą zmysłowym czarem. Marka Atelier des Ors z pewnością zagości na stałe w świecie luksusowych perfum.

(Wszystkich wyświetleń 582, z czego 1 w dniu dzisiejszym)