Bazując na bardzo pozytywnych komentarzach i wiadomościach jakie dostałem na temat camelowego płaszcza w moich ostatnich stylizacjach, utwierdziłem się w przekonaniu, że dobry element garderoby robi na prawdę całą ”robotę”. Jeśli nie jesteś stałym czytelnikiem mojego bloga to nawet dobrze się składa, bo ten wpis powstał właśnie dla Ciebie.

 

 

 

 

Postanowiłem zebrać w jedno miejsce zdjęcia, z dwóch stylizacji, w których użyłem wyżej wspomnianego płaszcza. Moim celem było pokazanie różnorodności w zastosowaniu takiego dodatku, a jednocześnie zachowaniu pewnej elegancji i minimalizmu. Kilkanaście dni temu opublikowałem stylizację, w której przeważała biel (link), a kilka dni temu pokazałem stylizację (link) składającą się w większości z czarnych  elementów garderoby. Efekt jest o tyle zadowalający, że w dalszym ciągu przeważają kolory, które kocham najbardziej.

 

 

dffdffdf

 

I. Zestaw numer jeden

 

 

 

 

Camelowy płaszcz połączyłem z bielą oraz delikatnym akcentem czerni. Wiele osób obawia się stylizacji tylko i wyłącznie w białym kolorze, więc czarne buty i dodatek w postaci okularów stworzyło bazę, dzięki której całość nie razi aż tak bardzo bielą. Nie twierdzę, że wersja w całości ”na biało” była by gorsza, ale z pewnością będzie zarezerwowana dla znacznie odważniejszych osób. W tym zestawie brakuje wszelkich dodatków, takich jak biżuteria czy zegarki, gdyż okulary i lakierowane buty nadały wystarczająco dużo dodatkowego efektu.

 

 

DSC_1034

 

 

II. Zestaw numer dwa

 

 

 

Drugi zestaw przygotowałem używając wyłącznie czerni. T-shirt w białe grochy oraz buty z białą podeszwą pozostawiły drobny akcent bieli w zestawie. Tym razem zrezygnowałem z okularów. W zamian za to postanowiłem ubrać zegarek, dzięki czemu zestaw nabrał bardziej eleganckiego charakteru. W minimalistycznych stylizacjach ważne jest, aby nie stosować zbyt dużej ilości dodatków. Zresztą sama nazwa mówi za siebie. Im mniej tym lepiej. W tym przypadku jest to wyżej wspomniany zegarek.

 

 

DSC_0039

 

 

 

Niebawem opublikuję trzecią (!) stylizację z tym charakterystycznym płaszczem. Tym razem będzie po równo czerni i bieli. Póki co nie rozważam innych wariantów kolorystycznych, z bardzo prostego powodu. Nie wpisuje się to w moją estetykę. Ciekawi mnie z jakimi kolorami Wy połączylibyście camelowy płaszcz? Czy w Waszej szafie znajduje się charakterystyczne rzeczy, które pozwalają na stworzenie wielu wariantów stylizacji?

 

 

 

Dawid Anioł

misterdede@o2.pl

(Wszystkich wyświetleń 197, z czego 1 w dniu dzisiejszym)