Jeżeli chcemy wyglądać dobrze, musimy o to zadbać. I nie chodzi tu o skomplikowane zabiegi, choć każda taka czynność, oprócz golenia i umycia twarzy, w przypadku mężczyzn była jak dotąd nazywana ”niemęską”.

Maseczki do twarzy to coś, co głównie kojarzy nam się z kobietami. Wiecie, relaksująca kąpiel, kieliszek wina i zielonkawa maź na twarzy. Większość mężczyzn nie odważyłoby się na wypróbowanie maseczek do twarzy choćby z jednego względu – jak potem wytłumaczą się z tego czynu przez kolegami?

Odpowiedni dobór kosmetyków to, wbrew pozorom, nie tylko problem kobiet, ale również i mężczyzn. Czasy, kiedy na sklepowych półkach widniały tylko uniwersalne kosmetyki ”dla mężczyzn” o morskich nutach zapachowych, powoli przechodzą do historii. Na przestrzeni kilku ostatnich lat panowie nareszcie stali się świadomi tego, że dbanie o siebie nie jest wcale niemęskie. Wystarczy choćby spojrzeć na statystyki we wszystkich siłowniach aby zobaczyć nagłe zainteresowanie zdrowym trybem życia. Obecnie siłownie nie kojarzą się już z napakowanymi kulturystami. Zdrowy styl życia to również dobre kosmetyki, które, odpowiednio dostosowane do naszej skóry, mogą znacznie polepszyć jej kondycję. Nareszcie Panowie chcą wyglądać zdrowo!


Jak określić typ skóry?

Cerę dzieli się na kilka typów: normalną, suchą, tłustą, mieszaną i wrażliwą. Rodzaj skóry uwarunkowany jest genetycznie, natomiast na jej stan mają wpływ także czynniki zewnętrzne. Te z kolei oddziałują na nią na tyle silnie, że zdarza się, iż w ciągu życia całkowicie zmienia ona swój stan.

Cerę oceniamy na podstawie dwóch zmiennych: poziomu tłuszczu produkowanego przez gruczoły łojowe i wody wydzielanej przez gruczoły potowe. W tym celu powinniśmy obserwować skórę –to, jak zachowuje się po zastosowaniu wody z mydłem, po użyciu tłustego kremu. Ważne jest również, reakcja na zmiany atmosferyczne, takie jak słońce czy wiatr oraz suche powietrze.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie sami określić typu naszej cery, możemy zgłosić się do lekarza lub kosmetyczki, którzy, na podstawie wywiadu, analizy wizualnej i dotykowej, pomogą nam znaleźć odpowiedź.

Bardzo prostym sposobem na rozpoznanie rodzaju cery jest test z chusteczką higieniczną. Wystarczy umyć dokładnie twarz i odczekać pół godziny. Po takim czasie przykładamy do twarzy chusteczkę, a następnie sprawdzamy, jak ona wygląda. Jeśli na chusteczce nie ma żadnych śladów, mamy do czynienia ze skórą normalną. Jeśli pojawiają się drobne ślady sebum, oznacza to skórę mieszaną. Chusteczka, która w wielu miejscach nosi różne znaki, mówi, że jest to skóra tłusta. Jeśli po umyciu twarzy Wasza skóra dosłownie błaga o jakiś balsam – będzie to skóra sucha.


Dekke Hud – produkty wyłącznie dla mężczyzn

Maski na twarz z pewnością nie są dla nikogo nowością, a na rynku znajdziemy dziesiątki firm oferujących wiele różnych ich typów. Najpopularniejsze są produkty z glinką, które zasychają na twarzy. Osobiście nie lubię tego uczucia, kiedy maska wysycha i naciąga moją skórę do tego stopnia, że nawet nie mogę poruszać ustami. Dodatkowo takie maski sprawiają wielki problem przy zmywaniu i tworzą spory bałagan w łazience.

Dekke Hud to koreańska marka, która stworzyła maski wyłącznie dla mężczyzn, w oparciu o potrzeby związane z pielęgnacją męskiej skóry. Dodatkowo nie stwarzają one wielu „problemów technicznych”, które powodują inne maski, sprawiając, że aplikacja jest niezwykle łatwa.

Dość wysoka cena masek Dekke Hud jest spowodowana między innymi wykorzystaniem technologii bio-celulozy. Innowacyjna bio-celulozowa maska do twarzy została stworzona w oparciu o zaawansowaną technologię. Dzięki temu tworzy ze skórą idealną warstwę, która pozwala na przenikanie składników aktywnych. Maska jest opracowana na bazie naturalnych składników i nie zawiera żadnych środków chemicznych. Warto wiedzieć, że podczas opracowywania formuł takich masek wymaga się zapewnienia wyjątkowych warunków oraz przestrzegania procedur dotyczących pracy w bardzo czystych, niemal sterylnych pomieszczeniach, co zdecydowanie podnosi cenę produkcji takich produktów.

Dodatkowo marka oferuje innowacyjny płyn do oczyszczania twarzy. Sama marka mówi o nim, iż jest to ”Robin dla naszego Batmana”. Każda twarz wymaga odpowiedniego oczyszczenia przed użyciem jakichkolwiek masek czy kremów. Głównym składnikiem płynu są aminokwasy. Płyn ma pH zbliżone do tego, które posiada ludzka skóra. To pozwala na to aby idealnie zbilansować skórę podczas oczyszczania. Do tego dochodzą kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego. Płyn posiada delikatny i świeży zapach, który jest działaniem kilku olejków naturalnego pochodzenia.


Jak działa maska Dekke Hud?

Gotowe maski wystarczy przyłożyć do twarzy, a potem ściągnąć i wyrzucić do kosza. To oznacza o wiele mniej bałaganu. Produkt działa nawilżająco, utrzymując wilgotną skórę, dzięki czemu serum jest dobrze zaabsorbowane. Wystarczy nałożyć maskę i odczekać 15 minut. Można się wtedy zrelaksować, a skóra nie ściąga się tak, jak przy maseczkach z glinkami. Nie trzeba nawet zmywać twarzy po aplikacji, także nie musicie się martwić o zachlapany zlew czy lustro.


Dekke Hud to maski do każdego rodzaju skóry

O ile płyn do czyszczenia twarzy jest uniwersalny, o tyle maski Dekke Hud są podzielone na trzy rodzaje. Maska rewitalizująca, która pozwala na odnowienie zniszczonej skóry, maska nawilżająca do skóry suchej oraz maska do skóry tłustej, zapobiegająca nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry. Zestaw trzech masek kosztuje ok. 160 złotych, a płyn do czyszczenia twarzy ok. 140 zł.

Czy wśród moich czytelników znajdują się Panowie, którzy choć raz spróbowali maseczek do twarzy? Jeśli tak, jakich? Drogie Panie, czy namawiacie swoich facetów na takie zabiegi? Jestem ciekaw Waszych reakcji.

(Wszystkich wyświetleń 548, z czego 1 w dniu dzisiejszym)