Strach to podstawowe uczucie, które towarzyszy nam od urodzenia aż do śmierci. Boimy się nieznanego, jednocześnie nasza ciekawość prowadzi nas prosto w oblicza naszych lęków. Choć rozwój cywilizacji pozbawił nas większości lęków, które towarzyszyły naszym przodkom przez wieki, to cały czas budujemy sobie kolejne, nowe.

Minęło już kilka miesięcy, odkąd opublikowałem drugą część wpisu, z listą horrorów o duchach, które polecam. Jeśli znacie już poprzednie dwa wpisy, to wiecie, że nie skupiam się wyłącznie na klasyce, ale proponuję także mniej znane pozycje. Ten cykl to jak dotąd najpopularniejsza seria na moim blogu, a szalejące statystyki  świadczą o tym, że powinienem ten wątek kontynuować. Przedstawiam Wam kolejną listę filmów o duchach, które warto zobaczyć.


 

OBECNOŚĆ (2013)


Jeden z lepszych horrorów, jakie miałem okazję ostatnio zobaczyć. Pomimo tego, że fabula nie jest niczym wyjątkowym, to realizacja obrazu zasługuje na uwagę każdego maniaka filmów o duchach. Ed i Lorraine Warren to para badaczy zjawisk paranormalnych. Małżeństwo zostaje wezwane przez przestraszona rodzinę, która twierdzi, że ich dom został nawiedzony. Wkrótce badacze staną twarzą w twarz, z najgorszym przypadkiem opętania w swoim życiu.


DOM SNÓW (2011)


Czym byłby horror o duchach bez motywu przeprowadzki do nowego domu? Will Attenton wraz z rodziną postanawiają zamienić tłoczny Nowy York na spokojne przedmieścia w Nowej Anglii. Nowy dom od samych początków wydaje się Willowi podejrzanym miejscem. Mężczyzna dowiaduje się, że w jego domu została zamordowana jego poprzednia właścicielka wraz ze swoimi dziećmi. Przerażony Will postanawia wraz z byłą sąsiadka ofiar, zbadać sprawę morderstwa, w które uwikłany był mąż właścicielki.


DIABELSKA PLANSZA OUIJA (2014)

 

Kiedy rozpoczynałem seans z tym filmem, nie spodziewałem się niczego wybitnego. I tak też było. Dlaczego więc uważam, że ten straszak jest godny polecenia? Podczas seansu, przychodziły mi na myśl klasyki tego gatunku. Banalna fabuła i grupka młodych ludzi, którzy próbują rozwikłać tajemnicę zagadkowej śmierci swojej przyjaciółki. Do tego używają planszy ouija – tablicy do wywoływania duchów. Kiedy udaje im się nawiązać połączenie z przyjaciółką, z każdą kolejną chwilą otrzymują znaki, które upewniają ich w tym, że nawiązali kontakt z inną istotą. Młodzieżowy horror, z duchami w tle i nierozwiązana tajemnica, z dość banalnym finałem to idealna propozycja na wieczorny seans w deszczowy dzień.


ANABELLE (2014)

 

John Form wręcza swojej żonie Mii, piękną lalkę. Pewnej nocy para zostaje napadnięta we własnym domu przez wyznawców szatana. Brutalny atak okazuje się niczym w porównaniu do tego, co okultyści zostawili po sobie. Odtąd małżeństwo będzie musiało zmierzyć się, z najgorszym złem, jakie ich spotkało w życiu. Anabelle to wbrew pozorom nie jest kolejny film o morderczej zabawce. W tym filmie lalka służy jako łącznik ze światem demonów. Pamiętam kiedy, z niecierpliwością czekałem na to, aż film trafi do kin. Ostatecznie obejrzałem go w domu. Z jednej strony nie żałuję, że nie udało mi się pójść na ten film do kina, z drugiej to na prawdę godna do polecenia pozycja.


KLĄTWA JESSABELLE (2014)

 

Długo myślałem nad tym, czy film „Klątwa Jesebelle” jest godny tego, aby go Wam polecić. Doszedłem do wniosku, że pomimo tego, że film wcale nie zachwyca, to seans był całkiem przyjemny. Młoda Jesebelle ulega wypadkowi, przez który tymczasowo zostaje sparaliżowana. Dziewczyna udaje się do swojego ojca, który ma się zaopiekować dawno niewidzianą córką. Od pierwszego momentu przyjazdu do rodzinnego domu, Jesebelle wyczuwa złą energię. Kiedy odkrywa tajemnicze nagrania jej matki zaadresowane właśnie do niej, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że wkrótce wypełni się jej mroczne przeznaczenie.


 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej moich propozycji to polecam również moje poprzednie dwa wpisy:

 

(Wszystkich wyświetleń 4 316, z czego 1 w dniu dzisiejszym)