Lengling to niemiecka marka perfum stworzona przez małżeństwo Ursulę i Christiana Lengling. Wspólnymi siłami stworzyli koncept, który został zainspirowany ich przeżyciami oraz wzajemną miłością. Z dbałością o każdy detal, stworzyli wyjątkowe dzieło, oparte na najwyższej jakości składnikach. Marka Lengling swój pierwszy zapach przedstawiła w 2015 roku, a na swoim koncie ma obecnie 12 nowych.

Głównym założeniem marki Lengling było stworzenie czegoś wyjątkowego, dlatego w opisie zapachów nie znajdziecie trzech głównych nut – głowy, serca i bazy. Zapachy Lengling są przedstawione na zasadzie dwóch kontrastowych nut – Leng i Ling. Z jednej strony kobiece i delikatne, a z drugiej – odważne i męskie aromaty.

W pełni angażujemy się w stosowanie najlepszych składników z całego świata. Jesteśmy świadomi naszych obowiązków i zrównoważonego rozwoju. Wszystkie nasze receptury są wegańskie – Ursula Lengling.

Wizualna część marki Lengling została dopracowana równie dobrze jak same zapachy. Ręcznie robione flakony są polerowane specjalną techniką, która pozwala na wyraźne zaznaczenie pożądanych miejsc, tak aby były precyzyjne wyszlifowane. Srebrny korek jest inspirowany oryginalnym kamykiem Isar – jest to hołd dla Monachium, miasta w którym zaczęła się historia Lengling.

Tylko w poszukiwaniu idealnej równowagi możemy osiągnąć poczucie doskonałości. Dotyczy to zarówno miłości, jak i życia, i powinno być również prawdziwe w odniesieniu do perfum, które nosimy.

Wunderwind No. 9

Jak wcześniej wspomniałem głównym założeniem marki Lengling jest stworzenie dwóch kontrastowych nut Leng i Ling. Wunderwind No.9 to zapach składający się z nuty Leng nazwaną ”Gaj sosnowy”, która zawiera takie aromaty jak sosna, miód, rozmaryn, tymianek i żywiczne kadzidło. Druga nuta Ling jest opisana jako ”Słoneczne morze”, na którego skład składają się aromaty morskie, arbuz, cytryna oraz piżmo. Wunderwind No.9 to odważna, ale zmysłowa kompozycja. Świeży, korzenny zapach igieł i ziół doskonale łączą się z morskimi nutami. Miód i piżmo pieszczą zmysły i pobudzają witalność.

Zapach Wunderwind No. 9 miał swoją premierę w 2018 roku. Moim zdaniem ta kompozycja jest zdecydowanie męskim zapachem, choć reklamowana jest jako unisex. Wunderwind No.9 jest elegancki, ciężki i bardzo trwały. To zdecydowanie wieczorowy, stanowczy męski zapach. Myślę, że takie właśnie było założenie marki Lengling. Zapach jest bardzo trwały, jego projekcja zachwyca, a trwałość zawstydza wiele luksusowych marek. Flakony mieszczą w sobie 50 ml esencji perfum, co zdecydowanie starczy na bardzo długi okres z uwagi na trwałość zapachu.

Podsumowując, marka Lengling tworzy silne i wyjątkowe esencje perfum, które podbiją serce wszystkich miłośników luksusowych perfum na całym świecie. Jak potoczy się historia Lengling? Z zaciekawieniem będę obserwował dalszy rozwój marki.

(Wszystkich wyświetleń 361, z czego 1 w dniu dzisiejszym)