Strach to podstawowe uczucie, które towarzyszy nam od urodzenia aż do śmierci. Boimy się nieznanego, jednocześnie nasza ciekawość prowadzi nas prosto w oblicza naszych lęków. Choć rozwój cywilizacji pozbawił nas większości lęków, które towarzyszyły naszym przodkom przez wieki, to cały czas budujemy sobie kolejne, nowe.

W pierwszej części wpisu <klik> przedstawiłem Wam sześć propozycji moich ulubionych filmów grozy o duchach. Dziś mam dla Was kolejną dawkę strachu. Czekam na Wasze komentarze oraz propozycje filmów, które chcecie zobaczyć w kolejnych częściach cyklu.

 


    Grave Encounters (2011)

     
 

Nie jestem fanem filmów typu ”Found Footage” ale ten wyjątkowo przykuł moją uwagę. Ekipa łowców duchów postanawia nakręcić kolejny odcinek swojego reality show ”Grave Encounters” w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Collingwood. Na przestrzeni lat dochodziło tam do wielu zjawisk paranormalnych. Grupa postanawia zamknąć się w budynku na jedną noc aby zarejestrować wszelkie możliwe niewyjaśnione zjawiska. Niestety budynek jest nie tylko nawiedzony, ale również żywy i nie ma zamiaru nikogo wypuścić na zewnątrz.

 
 
Głosy (2005)
 
 

Wydaje mi się, że ”Głosy” to jeden z tych filmów, które najczęściej pojawiają się w tego typu zestawieniach. Wyjątkowa fabuła, sprawia, że podczas seansu nie odczuwa się znudzenia bądź monotonni – tym razem nie mamy styczności z nawiedzonym domem. Jonathan Rivers, jest zdolnym architektem. Mężczyzna przeżywa szok kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie jego żona. Pojawia się człowiek, który twierdzi że ukochana architekta cały czas próbuje się z nim skontaktować. Jonathan sięga po rozwiązania technologiczne i zaczyna zagłębiać swoją wiedzę w kwestii Electronic Voice Phenomen (EVP) – dzięki czemu można usłyszeć, nagrać, a nawet zobaczyć zmarłych. Niestety przerażony mężczyzna oprócz swojej żony, zaczyna słyszeć również inne istoty, które nie są zachwycone jego obecnością…

 


   

Udręczeni (2009)

 

Ten film miałem okazję zobaczyć w kinie i przyznam, że jeszcze wiele razy do niego wracałem. Informację ”Film oparty na faktach” zawsze traktuję z przymrużeniem oka i nie miało to zbyt wielkiego wpływu na moją ocenę. Nastoletni Matt cierpi na raka. Wraz z rodziną przeprowadza się do Connecticut, aby być bliżej szpitala w którym podejmuje leczenie. Niestety dom skrywa w sobie wiele mrocznych tajemnic, a chłopak doświadcza przerażających wizji, które wbrew pozorom nie są wcale spowodowane silnymi lekami. Jaką historię skrywa dom w Conneticut? Co kryje się w mrocznej piwnicy?


   

Kobieta w czerni (2012)

Dreszczowiec pierwsza klasa! Młody notariusz Artur Kipps, przyjeżdża do odległej wioski aby uporządkować sprawy majątkowe zmarłej właścicielki domu na Węgorzowych Moczarach. Niestety, duch znienawidzonej przez okolicznych mieszkańców kobiety, próbuje zemścić się na wszystkich, a młody mężczyzna zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń. Kim tak na prawdę jest kobieta w czerni?

 


                

Zjawy (2012)
 
 

Kelly i jej chłopak Ben postanawiają przeprowadzić się do domu, który należy do jej rodziców. Niestety, od samego początku para doświadcza przykrych wydarzeń, które spędzają im sen z powiek. Dziwne hałasy i włączający się alarm to tylko początek ich problemów. Wkrótce okazuje się, że w domu kryje się coś przerażającego. Ostatnim ratunkiem dla pary okazuje się być parapsycholog Patrick. Razem ustalają, że przyczyną tych niewyjaśnionych zdarzeń jest pewien eksperyment sprzed lat, który wydarzył się właśnie w pobliżu ich domu.


   Zajazd pod duchem (2011)
 
 

Ten film na prawdę trzyma w napięciu! Claire i Luke to pracownicy zabytkowego hotelu Yankee Pedlar Inn. Miejsce nie cieszy się dobrą renomą z powodu plotek o paranormalnych zjawiskach, które dzieją się w budynku. Akcja filmu rozpoczyna się na dwa dni przed zamknięciem hotelu. Główni bohaterowie oprócz opieki nad trójką gości, próbują wykorzystać ostatnie chwile funkcjonowania miejsca na zbadanie niewyjaśnionych zjawisk – niestety niewinna zabawa zamienia się w prawdziwy koszmar odkąd Claire nagrywa dziwne odgłosy na magnetofonie…

(Wszystkich wyświetleń 3 359, z czego 1 w dniu dzisiejszym)