Kiedy po raz pierwszy trafiłem na markę Macabregadgets, przysięgam, że na chwilę zamarłem. Instagram okazał się kolejny raz być bardzo przydatnym narzędziem bo znów trafiłem na firmę wartą szczególnej uwagi. Takiej biżuterii jeszcze w życiu nie widziałem! Ekscentryczne pierścionki i naszyjniki o lekko prowokującym wyglądzie promowane są następującym opisem:

 

 

”Macabregadgets to piekielna i mroczna estetyka, która jest nieodłącznym elementem dziejów ludzkości różnych epok i stylów, od wczesnego średniowiecza po postępujący postmodernizmu.”

 

 

Firma postawiła na najnowocześniejsze techniki tworzenia biżuterii, która jest ręcznie wykonywana z takich materiałów jak prasowany koral, srebro, złoto, perły oraz metale. Znalazło się również kilka modeli, w których użyto kamieni mineralnych mi.in ametystów. Ceny pojedynczych modeli zaczynają się już od 600 dolarów. To z pewnością duża kwota, ale trzeba przyznać, że wykonanie biżuterii powala na kolana. Jako ciekawostkę dodam, że z kilku źródeł wynika, że firma powstała w Polsce, a jej siedziba mieści się w Krakowie skąd też jest dokonywana wysyłka zamówionych produktów. Kolejne informacje są już nieco inne, a oficjalny profil marki na facebooku głosi, że cały projekt powstał na Ukrainie. Każdą kolekcję promują inspirujące fotografie w bardzo mistycznym klimacie. Całość nadaje wyjątkowego charakteru marce. Czy przemawia do Was klimat tej artystycznej biżuterii?

 

 Całą kolekcję możecie zobaczyć (i kupić) na stronie :

http://macabregadgets.com/

 

 

 

 

 

(Wszystkich wyświetleń 1 392, z czego 1 w dniu dzisiejszym)