Coraz częściej zdarza mi się sprawdzać jak trafiacie na mojego bloga, co wpisujecie w wyszukiwarkę. Obserwuję, zapisuję i staram się Wam pomóc jak tylko potrafię. Przez ostatni miesiąc sporo Was tutaj trafiło pytając Google o Air Maxy (których ostatnio dużo na moim blogu), zastanawiacie się jak uniknąć zakupu podróbek, lub jak sprawdzić czy już zakupione przez Was buty to imitacja czy oryginał?

Nadchodzę na pomoc z moim małym poradnikiem. W kilku punktach opisałem to, na co powinniście uważać dokonując zakupów przez internet. W Polsce, jak i na całym świecie, istnieje coraz więcej sklepów oferujących podróbki oryginalnego obuwia.


I. METKA I PUDEŁKO 

Pierwsza rzecz jaką warto zrobić po zakupie obuwia to wpisanie numerów z metki w wyszukiwarkę. Jeśli buty są oryginalne, to zawsze wyświetli Ci się wiele wyników do wielu oryginalnych sklepów, jeśli zaś posiadasz podróbkę, to po wpisaniu numerów z metki, prawdopodobnie nie wyświetli ci się nic. Spróbuj wpisać jakikolwiek ciąg cyfr z metki. 
Co do pudełka, to zwróć uwagę na to aby naklejka była zawsze równo przyklejona w lewej dolnej krawędzi. Na samej górze etykiety, zawsze będzie podany model buta, bez informacji typu ”Mens Air Max”, gdyż Nike nie używa takich określeń przy modelach swoich butów.


II. TAKI WYBÓR, CZYLI MODELE, KTÓRYCH NIE POWINNO BYĆ

Jeśli już planujecie zakupić Air Maxy w internecie, sprawdźcie dostępność danego modelu. Sklepy oferujące podróbki najczęściej posiadają całą paletę kolorów i wzorów, które już dawno zostały wycofane z produkcji bądź były to limitowane edycje. 

III. CENA

No tak, jesteś na Allegro lub innej stronce oferującej Twoje wymarzone buty i widzisz cenę 200 zł. Co robisz po wyjściu z szoku, którego nabawiłaś/eś się widząc tę niewiarygodną szansę na którą właśnie trafiłaś/eś? Pomyśl dlaczego Air Maxy w innych sklepach kosztują mniej więcej 500 złotych, a na Twoim znalezisku są o połowę tańsze? Powiesz że to pewnie promocja, wielka szansa. To nie jest tak, że nigdy nie kupisz taniej Air Maxów, bo sklepy oferują różne promocje, ale spodziewałbym ich się bardziej przed świętami lub na koniec danego sezonu i nigdy aż po tak niskiej cenie.

IV. ROZMIARÓWKA
  
Nike oferuje bardzo rozbudowaną rozmiarówkę swoich modeli – włączając w to również ”połówki”, więc jeśli akurat w Twoim „cudownym” sklepie są dostępne tylko pełne rozmiary, to znaczy że coś jest nie tak. Zajrzyj do sklepów, w których cena obuwia przekracza te ”okropne” 500 zł i sprawdź jakimi rozmiarami dysponują. Przypadek? Nie sądzę 🙂

  


V. DANE FIRMY

Sprawdź dane firmy  oferującej Twoje wymarzone obuwie w tak niskiej cenie, poszperaj na ich stronie internetowej. Wietnam?  Polski sklep z lokalizacją w Wietnamie powiadasz? Nie dziwi Cię, że adres (pewnie zmyślony) i nr. konta bankowego jest już polski…? 

PRZECIEŻ NIKT NAWET NIE ZAUWAŻY RÓŻNICY…

No tak, po co kupować obuwie za 500 złotych skoro tak samo wyglądające dostaniesz za połowę ceny, a znajomi i tak nie zauważą różnicy? Jakby to powiedzieć, masz rację, na pierwszy rzut oka imitacja Air Maxów będzie wyglądać jak Air Maxy, ale to Ty sama/sam odczujesz największe różnice. Nie zapominaj, że to obuwie ze specjalistycznymi poduszeczkami z powietrzem, które mają zapewnić Ci maksymalną wygodę. Podróbki na pewno nie posiadają tej samej jakości poduszek (lub wcale nic nie mają w środku), więc zastanów się czy może sam sobie nie stwarzasz problemu?

 
 
Znasz już kilka sposobów, które na pewno pomogą Ci sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego bądź sprzedawcy na Allegro przed zakupem Air Maxów. Wiem, że wiele osób nie stać na oryginalne buty i mój wpis raczej nie przestrzeże większości przed kupnem „Air Maxów” za 200 złotych, taka nasza natura, że lubimy oszukiwać czasem samych siebie.

 
(Wszystkich wyświetleń 1 524, z czego 1 w dniu dzisiejszym)