Plantwear to polska marka, którą zbudowali zdolni i utalentowani ludzie. Dzięki swojej pasji stworzyli wyjątkowe designerskie akcesoria wykonane z drewna. Obecnie marka Plantwear posiada partnerów biznesowych na całym świecie. W ofercie marki znajdują się drewniane zegarki, okulary, obudowy na telefon oraz bransoletki.

Pomysł narodził się w 2013 roku w województwie lubelskim. Na koncept stworzenia drewnianych akcesoriów produkowanych w Polsce wpadł Wiktor Pyżyk. Ogromna popularność drewnianych dodatków za oceanem, zainspirowała twórcę marki do zbudowania zespołu zaufanych osób, w celu stworzenia wysokiej jakości wyrobów produkowanych w Polsce..

Przyjęło się, że zegarek – zwłaszcza męski – powinien być dużych rozmiarów i odpowiedniej wagi. Kojarzy się to z trwałością, solidnością i dobrym gustem. Wiele osób twierdzi, że lubi czuć ciężar czasomierza na ręce i nie wyobraża sobie innego. Jednak zapominamy, że powinien on pasować także do trybu życia oraz być wygodny i praktyczny. Lżejsze modele często okazują się bardziej komfortowe – można wręcz zapomnieć, że w ogóle ma się je na nadgarstku! Nie muszą przy tym być złej jakości i coraz częściej dostrzegają to nasi klienci. Zegarki z drewna nie tylko mało ważą, ale są trwałe – nawet po kilku latach użytkowania wciąż zachowują swoje właściwości zarówno estetyczne, jak i techniczne. Niektóre modele mogą ważyć nawet jedynie 20 gramów! Warto pamiętać, że ciężki niekoniecznie oznacza lepszy i trwalszy. – Wiktor Pyżyk dla portalu Stylon.pl

Procesy produkcyjne każdego zegarka to ponad 100 indywidualnych czynności. Każdy produkt testuje ponad 10 osób, dzięki czemu zegarki są sprawdzane na każdym etapie produkcji. Wszystkie produkty są oczywiście ręcznie robione w Polsce.

Projekt każdego zegarka powstaje mniej więcej w okresie do 3 miesięcy, a tworzenie prototypów zajmuje od 1 do 3 miesięcy. Na ten etap składają się takie czynności jak: formatowanie i szlifowanie surowych desek, obróbkę frezarkami, szlifowanie ręczne, polerowanie, woskowanie oraz montaż.


Do produkcji akcesoriów Plantwear jest używane wysokiej jakości drewno posiadające certyfikat FSC czyli instytucji dbającej o zrównoważone wykorzystanie zasobów leśnych. Zegarki najczęściej wykonywane są z drewna egzotycznego: mahoniu, wenge czy hebanu, choć ogromną popularnością cieszą się również modele, które powstają z polskiego dębu. Paski wykonywane są z nylonu i naturalnej skóry. Niektóre modele są w całości stworzone z drewna.

Za dodatkową opłatą można zamówić dowolny grawerunek, który zostanie umieszczony na zakupionym zegarku. Zegarki niestety nie są wodoodporne.


Patrząc na świat przez… drewniane okulary!

Bardzo lekkie i stylowe okulary, to kolejna propozycja, którą marka Plantwear zamierza podbić światowy rynek. Soczewki z filtrem polaryzacyjnym i UV400 dają 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Do wyboru mamy wiele modeli oprawek. To właśnie ten produkt postanowiłem przetestować. Do moich testów wybrałem klasyczny model z kolekcji Erie, oczywiście w kolorze czarnym.

Okulary są wykonane na najwyższym poziomie. Jak już wspomniałem są bardzo lekkie, dokładnie wyprofilowane i bardzo stylowe. Na ten moment jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru.


Obudowa na telefon

Co powiecie na drewnianą obudowę na Wasz telefon? Tym rozwiązaniem marka Plantwear podbije niejedno serce osób zakochanych w oryginalnych obudowach na smartfony. Obudowa jest bardzo lekka i cieniutka, dzięki czemu telefon nie staje się cięższy, a drewniany design to przede wszystkim niepowtarzalny wzór. Każdy produkt marki Plantwear jest jedyny w swoim rodzaju. Do wyboru mamy nakładki na popularne modele i-phone oraz Samsunga.


W zgodzie z naturą

Marka Plantwear żyje w zgodzie z naturą, dlatego starają się odwdzięczyć z nawiązką, sadząc 50 drzew w lesie tropikalnym w Brazylii każdego miesiąca. Wszystko odbywa się poprzez współpracę z The Nature Conservacy foundation.

Jeśli cenicie sobie jakość oraz wspieracie polski rynek modowy to marka Plantwear z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Wkrótce opublikuję stylizację z użyciem produktów od marki Plantwear. Będziecie zainteresowani takim wpisem? Na Wasze opinie czekam w komentarzach.

(Wszystkich wyświetleń 449, z czego 1 w dniu dzisiejszym)