Świat bywa strasznym miejscem, z jeszcze gorszymi ludźmi robiącymi jeszcze gorsze rzeczy. Jest też dobra wiadomość : Tyle samo jest dobrych ludzi, próbujących przywrócić pokój na ziemi, chcących dzielić się radością z całym światem. Takimi osobami są między innymi autorzy poniższych stron na facebooku, które codziennie zyskują setki nowych fanów. Poznajcie miejsca, które cenię i odwiedzam codziennie.


#1 Vogule Poland

Wnikliwi i lekko złośliwi, humorystyczni i szczerzy do bólu. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że jesteś na kolejnym profilu wyśmiewającym celebrytów oraz świat mody. Zapewniam Cię, że tak nie jest. To miejsce prowadzą cholernie zabawne osoby, które każdego dnia udowadniają nam coś, czego może sami nie jesteśmy w stanie dostrzec, w tym co oferują nam media. To oni wytropią każdą ciętą ripostę napisaną przez Magdę Gessler na jej facebooku lub wyciągną z piosenki Sarsy wręcz ikoniczne cytaty. Zdarza się, że redakcja staje w obronie tych, którzy na obelgi nie zasłużyli. Vogule Poland osiąga swój cel – rozśmiesza wszystkich i zawstydza tych, którzy na to zasłużyli. #Ułahanej!

https://www.facebook.com/vogulepoland


#2 Ciuchy po domu

To kwiatuszek wśród wszystkich modowych fanpejdży. Tutaj zobaczysz zbiór tego, co przeraża mnie w naszym narodzie najbardziej. Niebanalne domowe stylizacje. Skarpetki i japonki, kombinezon w panterkę i różowe skarpety z froty. Największe smaczki jeszcze przed Tobą. Tutaj znajdziesz typową Grażynę w laczkach i skarpetach podwiniętych do kolan, robiącą sobie zdjęcie samowyzwalaczem na ”profilowe” na tle obskórnej łazienki lub kuchni. Cekinowe ”Wersacze” i dżinsowe ”Szanelki” są tu na porządku dziennym. Zobacz jak Polacy prezentują się w „Ciuchach po domu”.

https://www.facebook.com/ciuchypodomu


#3 Stare zdjęcia polskich celebrytów

Nie każdy miał okazję obserwować show-biznes podczas gdy Doda była pomarańczowa, a Radosław Majdan prawie wyłysiał na naszych oczach. Nie każdy pamięta Katarzynę Skrzynecką w reklamie pasztetów lub pierwsze stylizacje z początków kariery aktorskiej Joanny Liszowskiej. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Strona „Stare zdjęcia polskich celebrytów” to zbiór wszystkich medialnych perełek, które krążyły po gazetach i portalach wiele lat temu. Cieszę się, że ktoś wpadł na pomysł aby odnaleźć je i zebrać wszystkie w jedno miejsce. Ten fanpejdż uświadami Cię, że nie ma ludzi brzydkich, są tylko biedni. Każdy Polak powinien obowiązkowo wiedzieć, jak wyglądała Małgorzata Rozenek, kiedy jeszcze nie była perfekcyjna. Brawo!

https://www.facebook.com/Stare-zdjęcia-polskich-celebrytów-713694858706823


#4 Ładni ludzi ubierają się na czarno

Ta prosta, jednak bardzo chwytliwa nazwa, intryguje od samego początku. W tym przypadku mamy do czyniena z fanpejdżem, który publikuje zdjęcia stylizacji każdego, kto spełnia jeden warunek. Od stóp do głów trzeba być ubranym na czarno. Ten profil jest godny uwagi z jednego, bardzo konkretnego powodu. Tutaj możesz zobaczyć wielu ciekawych indywidualistów, osoby, które pomimo noszenia czerni, rzadko kiedy wyglądają nudno. Co należy zrobić aby Twoje zdjęcie znalazło się na tablicy? Wystarczy podesłać na e-mail autorki strony zdjęcie swojej stylizacji, wraz z imieniem, bądź linkiem do bloga lub oznaczyć swoje zdjęcie na instagramie podpisując tagiem #naczarno.

https://www.facebook.com/ubierajasienaczarno 


#5 Polaki Biedaki Cebulaki

„Polaki Biedaki Cebulaki” to zbiór zdjęć i wiadomości, które ukazują nasz naród w jak najgorszym (i niestety prawdziwym) świetle. Po prostu, same perełki. Od zdjęć polskich plaż wypełnionych parawanami, po nieudane tatuaże zakochanych i zdjęcia turystów ze skarpetkami podciągniętymi po same kolana. Ten fanpejdż pokazuje prawdę o naszym narodzie, bolesną aczkolwiek prawdziwą i skrajnie zabawną.

https://www.facebook.com/biedaki


#6 Nagłówki nie do ogarnięcia

Ta pozycje na mojej liście ukazuje stronę tak samo przerażającą jak i śmieszną. Błędy w pisowni, zdarzają się każdemu. Tutaj znajdziesz błędy tych, którzy nie powinni ich robić. Gafy popełniane przez osoby zarabiające za to duże pieniądze. Błędy w nagłówkach portali i gazet oraz niefortunnie złożone zdania to porządek dzienny w Polskiej prasie. Redakcja tej strony wytropi każdy, nawet najmniejszy błąd. Dziennikarze, strzeżcie się! Wasze nagłówki są nie do ogarnięcia!

https://www.facebook.com/naglowki


 

#7 Posiłki w szpitalach

Codziennie czytelnicy podsyłają administratorom dziesiątki zdjęć swoich posiłków wydawanych im w polskich szpitalach. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że te posiłki nie nadają się do spożycia, ba, nie da się nawet na nie patrzeć. To tutaj demaskowane są dosłownie wszystkie szpitale, źle traktujące pacjentów. Autorzy podają nazwę szpitala, oddział oraz często również nazwiska osób odpowiadających za tak ”okrojone” menu. Czy wiecie, że kobieta po porodzie dostaje do zjedzenia tylko kromkę chleba, z pastą wyglądającą jakby kiedyś była (nie pierwszej świeżości) parówką? Na tą stronkę szczególnie Was zapraszam. Administratorzy często porównują posiłki z polskich szpitali do tych z zagranicznych placówek. Uwierzcie, różnice są kolosalne. Niestety, my żyjemy w Polsce. Sprawdź jakie posiłki są podawane w szpitalach w Twojej okolicy i pomóż w akcjach jakich podejmuje się strona „Posiłki w szpitalach”. Często działania twórców przynoszą pozytywne efekty. Najzabawniejszą częścią całego projektu są komentarze pod każdym zdjęciem.

https://www.facebook.com/szpitalnyposilek


Poznaliście już miejsca, które codziennie odwiedzam na facebooku. Jestem ciekaw jakie Was wprawiają w lepszy nastrój lub są po prostu godne uwagi. Wpisujcie linki w komentarzu i podzielcie się tym wpisem z innymi, klikając w przycisk „udostępnij”, który znajduje się poniżej.

 

(Wszystkich wyświetleń 4 067, z czego 1 w dniu dzisiejszym)