Noème to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2019 roku. Twórcami marki są Yassin Karim i Majda Bekkali, która perfumami zajmuje się od 2010 roku. Marka Majda Bekkali jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek tworzących niszowe perfumy. Noème to wspólny projekt, który ma być nowym spojrzeniem na świat orientalnych zapachów.

Noème czerpie swoją nazwę od filozoficznej koncepcji, która głosi, że wszystko istnieje poza ludzką świadomością, poza zasięgiem wzroku. Natura ma ukryte znaczenia, podwójne dno, przypomina labirynt i nie potrzebuje ludzkich oczu. Nasze zapachy opowiadają o wiecznej i niezmiennej tajemnicy rzeczy.

Kalahari to ciepły i aromatyczny zapach kadzidła, szafranu i kardamonu. Na początku wita nas szafran z kardamonem, jest bardzo aromatycznie i zmysłowo. Kilka minut później do gry wkracza kadzidło i cedr, które tworzą wspaniałą bazę dla pozostałych składników: ambrette, drewna kaszmirowego i labdanum.

Parametry zapachu są na wysokim poziomie. Kalahari utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a jego projekcja jest umiarkowana i bliskoskórna. Jeśli zastanawiacie się jak pachnie pustynia, to ten zapach odzwierciedli to w stu procentach.

Kompozycja mieści się w przeźroczystym flakonie, na którym znajduje się nazwa zapachu i logo marki. Całość zwieńcza wyjątkowy korek w kształcie zwoju. Flakon został umieszczony w wyjątkowym pudełku, które w środku zdobione jest tematycznymi grafikami, nawiązującymi do nazwy zapachu.

Noème to marka, która szturmem podbije serca wszystkich miłośników perfum. Udany koncept i niesamowicie aromatyczne kompozycje to z pewnością klucz do sukcesu. Uwielbiam kiedy zapachy opowiadają historię, a Kalahari przeniosło mnie na pustynię, na której ujrzałem niesamowite widoki.

(Wszystkich wyświetleń 281, z czego 1 w dniu dzisiejszym)