1907 to słowacka marka luksusowych perfum, która powstała w 2014 roku. Eva Škovranová stworzyła w hołdzie dla swojej babki, która dekady temu tworzyła własne naturalne kosmetyki, dla najznamienitszych członków rodzin hrabiowskich. Kontynuując działania babki Eva Škovranová stworzyła markę, która wykorzystuje wyłącznie najlepsze składniki, a każdy zapach jest produkowany w ograniczonej ilości, dokładnie tak jak robiło się to dziesiątki lat temu.

Kiedy odkrywamy kolejne części życia, inne ukrywamy w głębi swojej duszy. Chronimy i osłaniamy to co znajduje się pod naszą skóra. Nasz wewnętrzny świat jest pełen niezliczonych myśli, planów, idei i emocji. Staramy się spełniać nasze aspiracje, oczekiwania, próbując przystosować się do naszych planów. Nasze najgłębsze sekrety ujawniamy tylko tym, których darzymy najgłębszym zaufaniem. Niektóre rzeczy ukrywamy nawet sami przed sobą. informacja prasowa marki 1907

Beneath the Surface to najnowsza kolekcja marki 1907. Mon âme (w tłumaczeniu ”Moja dusza”) to bardzo udana kompozycja zapachowa przeznaczona zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Emocje, obrazy i nasze decyzje to cechy, które są w nas ułożone warstwami. Każda warstwa to inny kolor oraz różne odcienie. Te warstwy są tym, co kształtuje naszą duszę. Nie ma w nas nic tak głębokiego, jak to co sami tam umieściliśmy.

Uwielbiam zapach irysa. To wyjątkowa pudrowa nuta, niekiedy przypominająca zapach świeżo roztartej na ustach pomadki. Świeże, niesamowicie eleganckie i pociągające akordy irysa, to jedne z najszlachetniejszych składników w świecie luksusowych perfum. Skomponować dobry zapach z tą nutą to nie lada wyzwanie dla mistrzów perfumiarstwa.

Zapach Mon âme otwierają nuty irysa w połączeniu ze świeżym akordem pomarańczy. Następnie zapach gubi trochę irysa i ukazuje swoje słodsze oblicze. To dzieje się za sprawą bergamotki, jaśminu oraz piżma. Paczula, fasolka tonka, róża i konwalia tworzą wyjątkowe uzupełnienie całości i świetnie podkreślają zapach. Kompozycja jest zdecydowanie bardziej kwiatowa niż drzewna, choć w swojej końcowej fazie pachnie bardzo delikatnie i świeżo. To tajemniczy zapach o wielu obliczach.

Mon âme to zapach bardzo trwały, a jego parametry są wyjątkowo dobre. Jest to jeden z nielicznych zapachów, w którym po prostu czuć najwyższej jakości składniki. Mam nadzieję, że kolekcja Beneath the Surface powiększy się jeszcze o kilka zapachów.

(Wszystkich wyświetleń 327, z czego 1 w dniu dzisiejszym)