Accendis to włoska marka niszowych perfum, która powstała w 2015 roku. Od tego czasu oferuje 7 kompozycji zapachowych, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.

Accendis” oznacza “oświetlać”, a także “niosący się za nami zapach”. Każdy z naszych zapachów opowiada inną bajkę, ale łączy je jeden stały element. Każda bajka jest pełna magii i światła, które rozświetla nam drogę i odpędza strach. – informacja prasowa marki Accendis

Fiorialux to soczysty zapach moreli, osmantusa, skóry i aksamitki. Kompozycję otwiera charakterystyczny zapach moreli i aksamitki, które witają nas ciepłą, kwiatowo-mydlaną aurą. Bazą zapachu jest piżmo i paczula, które tworzą gładką warstwę, na której rozwijają się wcześniej wspomniane owocowe i kwiatowe nuty. Fiorialux to zapach świeży, soczysty, słodki i pachnie jak świeżo otwarta paczka żelek.

Parametry zapachu są na bardzo wysokim poziomie. Trwałością kompozycji możemy cieszyć się do 12 godzin, a jego projekcję oceniam na ponad przeciętną. Kompozycja mieści się w białym, masywnym flakonie, który zdobi nazwa zapachu oraz logo marki. Całość zwieńcza złote wykończenie oraz elegancki atomizer. Całość spoczywa w białym, rozkładanym pudełku. Flakon Fiorialux jest oznaczony jako unisex, choć wydaje mi się że podąża w stronę kobiecego zapachu.

(Wszystkich wyświetleń 29, z czego 1 w dniu dzisiejszym)