Alex Simone to luksusowa marka niszowych perfum stworzona w 2017 roku w Monako. Obecnie projekt ma na swoim koncie 9 kompozycji, które są podzielone na dwie oddzielne kolekcje: French Riviera and Parfum Absolus French Riviera.

En Terrasse Parfum Absolu to kompozycja należąca do czarnej kolekcji zapachów Alex Simone. Jest to kolekcja nawiązująca to pierwszych dzieł marki, ale wzmocniona została kilkoma dodatkowymi składnikami. Kompozycję otwierają nuty drzewne: sandałowiec, cedr i agar (oud). Zapach jest intensywny, leśny i lekko balsamiczny. Po kilku minutach robi się nieco cieplejszy, być może to za sprawą paczuli, która również widnieje w składzie, choć nie czuć jej charakterystycznej, ziemistej woni. Nie ma w tym nic złego bo zapach jest wyjątkowo drzewny i jesienny, co jest dla mnie ogromnym plusem.

Parametry zapachu są umiarkowane. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a jego projekcja jest bliskoskórna. En Terrasse Parfum Absolu mieści się w czarnym, masywnym szklanym flakonie. Całość zdobi ciekawy korek oraz charakterystyczna kokarda, która jest jednocześnie symbolem marki Alex Simone.

 

(Wszystkich wyświetleń 56, z czego 1 w dniu dzisiejszym)