Alex Simone to luksusowa marka niszowych perfum stworzona w 2017 roku w Monako. Obecnie projekt ma na swoim koncie 9 kompozycji, które są podzielone na dwie oddzielne kolekcje: French Riviera i Parfum Absolus French Riviera.

Tellment Blue to aromatyczna drzewna kompozycja składająca się z takich nut zapachowych jak jagody jałowca, kwiat pomarańczy, kardamon, bergamotka, czarny pieprz, paczula, cedr i drzewo gwajkowe. Zapach otwierają charakterystyczne nuty cedru, jagody jałowca i kardamonu. Całość jest niesamowicie aromatyczna i leśna. Kilka chwil później zapach staje się nieco bardziej drzewny, dochodzi nuta czarnego pieprzu i bergamotka, która nieco ożywia zapach. Zostajemy wprowadzeni w coraz dalsze zakątki lasu – im dalej jesteśmy tym bardziej robi się aromatycznie.

Tellment Blue to kompozycja idealnie nadająca się na jesień. Jestem ogromnym fanem tak lekkich i aromatycznych zapachów, bo to je właśnie analizuje się z ogromną ciekawością, doszukując się wszystkich elementów i miłych zaskoczeń, których i w tym przypadku mi nie brakowało. Zapach mieści się w charakterystycznym dla marki flakonie ozdobionym czarną kokardą – symbolem marki Alex Simone oraz srebrnym korkiem.

(Wszystkich wyświetleń 101, z czego 1 w dniu dzisiejszym)