The Art Nouveau Collection to ekskluzywna gama pięciu zapachów od Alexandre.J. inspirowana sztuką secesyjną.

Oriental Enigma owiana jest aurą tajemniczości, która była elementem bardzo ważnym w secesyjnej sztuce. Prawdziwa dusza tego zapachu skryta jest pod maską pierwszego wrażenia pudrowej słodyczy, którą tworzy przede wszystkim aromat korzenia irysa. Ten „suchy” akord podkreśla orzechowa nuta. W głębi Oriental Enigmy kryje się drzewny, lekko pikantny, szafranowo-rumowy ton, który w połączeniu z łagodnym otwarciem daje niemal teatralny efekt – Mon Credo

Oriental Enigma to słodko orzechowa kompozycja, w której znajdzieny takie nuty zapachowe jak: orzech laskowy, daktyle, hibiskus, korzeń irysa, fasolka tonka, rum i szafran. Otwarcie zapachu należy do wspaniałej i kremowej nuty orzechów laskowych oraz słodkich i kuszących daktyli. W tle wybrzmiewają lekko balsamiczne nuty tonki i pudrowy zapach korzenia irysa. Zapach jest niesamowicie ciepły i rozgrzewający. Pojawia się wiele akcentów ambrowych i rum, który gra tutaj ważną rolę łącznika. W kolejnym etapie pojawia się także charakterystyczny zapach szafranu i hibiskusa, które wręcz dekorują tę niesamowicie przytulną mieszankę. Jestem wielkim fanem takich niecodziennych połączeń, które w efekcie końcowym tworzą spójną i niesamowicie przyjemną całość.

Parametry zapachu są rewelacyjne. Kompozycja utrzymuje się na skórze do 14 godzin. Oriental Enigma to dzieło z kolekcji Art Nouveau Collection. Zapachy z tej serii mieszczą się w przepięknie zdobionych szklanych flakonach, które moim zdaniem są małymi dziełami sztuki dla kolekcjonerów.

Zapachy marki Alexandre.J. znajdziecie w perfumariach Mon Credo

 

(Wszystkich wyświetleń 98, z czego 1 w dniu dzisiejszym)