Alexandre.J to francuska niszowa marka perfum, która powstała w 2012 roku. Obecnie ma ona na swoim koncie 32 kompozycje z czego najnowsza kolekcja pochodzi z 2020 roku. Zapachy powstały przy współpracy z takimi twórcami jak Anne-Sophie Behaghel, Amelie Bourgeois i Emna Doghri.

The Majestic Jardin to zapach wyjątkowy. To zdecydowanie jedno z tych dzieł, w których zakochujemy się od pierwszej aplikacji. Kompozycję otwierają nuty pieprzu i tytoniu z charakterystycznym akcentem wiśni. Korzenne oblicze tej wspaniałej mieszanki dopełniają nuty cedru i paczuli. Całość jest sucha z przebłyskami słodkości.

W kolejnym etapie zapachu dostajemy już nieco więcej drzewnych nut zapachowych, choć w dalszym ciągu pozostaje z nami lekko słodka wiśnia. Pojawia się również migdał, który jest dość często łączony z nutami wiśni w świecie niszowych perfum. W tym przypadku jest to raczej delikatny akcent, choć czytałem opinię, gdzie inna osoba odczuwała ten migdał wyraźniej. Zapach jest świeży i słodki, choć w tym przypadku nie jest to takie proste i oczywiste.

Parametry zapachu są na wysokim poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 8 godzin, a jejprojekcja jest wystarczająca by rozkochać w sobie nasze otoczenie. The Majestic Jardin jest częścią kolekcji The Art Deco Collector, na którą składa się 6 kompozycji zamkniętych w przepięknych kolorowych flakonach. Wszystkie dzieła marki Alexandre.J znajdziecie w perfumeriach Mon Credo.

 

(Wszystkich wyświetleń 645, z czego 1 w dniu dzisiejszym)