Angela Ciampagna to włoska marka luksusowych perfum, która rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku. Obecnie ma ona na swoim koncie 12 udanych kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku. Dziś zajmę się jednym z pierwszych dzieł marki czyli zapachem Nox z kolekcji Hatria.

Nox to drzewna kompozycja, która zawiera takie nuty jak cyprysik japoński, sól, cedr, dzięgiel oraz paczulę. Zapach otwierają nuty drzewne. W tle wyczuwalna jest charakterystyczna nuta soli. Zapach jest delikatny, ale jednocześnie bardzo aromatyczny.

Drzewne otwarcie zapachu utrzymuje się przez następnych kilka minut, potem zapach nabiera lekkiej suchości i ciepła. Staje się zdecydowanie słony i lekko balsamiczny. Przyznam, że dawno tak długo nie analizowałem żadnego zapachu. Nox zmusza wręcz do analizy, jest wielowarstwowy, pomimo swojej dość prostej budowy. Jeśli lubicie zapachy, w których przeważają akordy soli, to ten zdecydowanie stanie się Waszym numerem jeden.

Piękny, masywny, szklany flakon zdobią minimalistyczne napisy oraz wspaniały korek, który wyglądem nawiązuje do okna katedry Santa Maria Assunta z Atri. Całość jest wykonana bardzo solidnie i mieści się w sztywnym i eleganckim czarnym pudełku. Istne dzieło sztuki!

Nox to bardzo charakterystyczny zapach o kilku obliczach. Jest nieprzewidywalny, ciekawy i porusza zmysły. Całość z pięknym flakonem tworzy wyjątkowe dzieło, co sprawia, że w moim sercu marka Angela Ciampagana zajmuje bardzo wyjątkowe miejsce.

(Wszystkich wyświetleń 179, z czego 1 w dniu dzisiejszym)