Anima Vinci to brytyjska marka niszowych perfum, która powstała w 2017 roku. Twórczynią projektu jest Nathalie Vinciguerra. Obecnie marka ma na swoim koncie 8 kompozycji zapachowych, z czego najnowsza pochodzi z 2019 roku. Zapachy powstały we współpracy z: Thomas Fontaine, Christian Provenzano, Beverley Bayne, Randa Hammami, Sophie Labbe, Fanny Bal oraz Michel Roudnitska.

Anima Vinci jest kreatywnym odzwierciedleniem mojej wiary w prawdziwą moc zapachów oraz ich wpływ na nasze zmysły i emocje. „Stworzyliśmy zapachy, które zabiorą nas na wycieczkę dookoła świata, w przeszłość i przyszłość. Wszystko zależy od punktu widzenia. „ – informacja prasowa marki AnimaVinci.

Neroli Wisdom to przede wszystkim zapach białych kwiatów. Kompozycje otwierają akordy neroli, jaśminu i kwiatu pomarańczy, a to wszystko skąpane jest w suchej wetywerii. Po kilkunastu minutach zapach dostaje zastrzyku w postaci cytrusów: cytryny, mandarynki i bergamotki, które nadają całości charakteru i lekkiej słodyczy. W kolejnym etapie otrzymujemy już lekko kremową aurę, za którą odpowiada fasolka tonka, drzewo sandałowe i benzoes. Neroli Wisdom to zapach suchy, momentami gorzkawy, choć bardzo intrygujący.

Parametry zapachu są zadowalające. Trwałość szacuję na ok.8 godzin, a projekcja jest bardzo wysoka. Po około 4 godzinach, zapach staje się cieplejszy i spokojniejszy. Neroli Wisdom to zdecydowanie wiosenny unisex dla fanów neroli pod wszelką postacią.

Wood of Life to ciepła, korzenno-drzewna kompozycja, w której składzie znajdują się takie akordy jak: imbir, bergamotka, mięta, cynamon i goździki. Zapach otwiera ciekawe połączenie imbiru i aromatycznych nut cynamonu, goździków i skóry. Całość jest skąpana w drzewie sandałowym i piżmie, które tworzą perfekcyjną bazę dla kolejnych składników. Wood of Life to zapach, który głównie bazuje na imbirze i choć nie jest on tak oczywisty jakby mogło się wydawać, to należy mieć na uwadze to, że pozostaje z nami do samego końca jego projekcji.

Parametry zapachu są tutaj nieco słabsze niż w Neroli Wisdom. Zapach jest ciepły, bliskoskórny i o wiele spokojniejszy od swojej poprzedniczki. Zdecydowanie polecam fanom imbiru i cytrusów. Moim zdaniem kompozycja idealna na wiosnę i lato.

(Wszystkich wyświetleń 87, z czego 1 w dniu dzisiejszym)