Antiqua Firenze to włoska marka luksusowych perfum, która rozpoczęła swoją działalność w 2017 roku. Od tamtej pory powstało 9 wyjątkowych zapachów. Założycielem marki jest Enzo Galardi, który jest bardzo znaną postacią w świecie luksusowych perfum. Odpowiada za stworzenie takich marek jak Bois 1920, IO.KO 1954, Profumo Di Ferenze 1954 oraz Olfattology.

Kompozycje marki Antiqua Firenze to starannie wyselekcjonowane składniki, umieszczone w prostych, lecz bardzo eleganckich, czarnych flakonach. Zapachy wyróżnia jedynie nazwa na etykiecie. Złoty, błyszczący korek nadaje całości bardzo eleganckiego wyglądu.

W moje ręce trafiły dwa zapachy: Notturno di Rosa, którego opis zwiastuje iście różane doznania, oraz tajemniczy zapach Stella Di Mare, który od samego początku urzekł mnie swoim opisem. Jak zapachy sprawdziły się podczas moich testów?

Notturno di Rosa

Notturno di Rosa to piękny i czarujący, pudrowy zapach róży i irysa. Wykwintny, ciepły i perfekcyjnie skomponowany. Ten zapach jest bardzo prosty w swojej budowie i to właśnie jego prostota mnie urzekła. Dostajemy tutaj kremową różę, delikatnie otuloną mroczną paczulą.

Przyznam, że różane zapachy, zawsze kojarzą mi się z pachnidłem przeznaczonym dla kobiet. Notturno di Rosa jest zapachem unisex i wyjątkowo nie wywołał we mnie żadnych skojarzeń dzielących zapach na bardziej damski lub męski.

Notturno di Rosa to zapach ogrodu, który nocą rozświetla blask księżyca, który przez całą noc daje ulgę nagrzanym od słońca, delikatnym płatkom róży. To elegancki mężczyzna na wykwintnej kolacji lub kobieta, zmierzająca w pośpiechu w nieznanym nam kierunku. Ten zapach pozostawia po sobie nutkę tajemniczości, niepewności i chęci podążania za nim.


Stella Di Mare

Stella Di Mare to świeży, cytrusowy zapach. Otwarcie zapachu to charakterystyczne cytrusowe nuty połączone z cierpkim rabarbarem i hipnotyzującą nutą geranium i jagód jałowca. Początkowo zapach jest bardzo świeży. Kilka chwil później staje się wyjątkowo intrygujący za sprawą białego piżma i paczuli.

Przyznam szczerze, że dawno tak długo nie analizowałem żadnego zapachu, a słowo intrygujący, na prawdę nie oddaje w 100% tego co poczułem. Stella Di Mare to zapach świeży, słodki i wyjątkowo dobrze skrojony. Nie uwierzycie jak kluczową rolę gra tutaj rabarbar, ale o tym musicie się już sami przekonać. Kompozycja jest oznaczona jako unisex i dokładnie tak pachnie. Jej świeżość i słodycz to idealna mieszanka w sam raz na letnie dni i wieczory. Jeśli szukacie morskiego zapachu, z nutką słodyczy to Stella Di Mare spełni Wasze oczekiwania.

(Wszystkich wyświetleń 411, z czego 1 w dniu dzisiejszym)