Arte Profumi to włoska niszowa marka perfum, która powstała w 2013 roku. Pasja do sztuki i świata esencji oraz potrzeba ich połączenia doprowadziły do powstania wyjątkowego projektu. Całość tworzy trio – Michele Iannone, jego siostra Mariagrazia oraz żona Monica. Obecnie marka ma na swoim koncie 23 kompozycje zapachowe, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.

Artissima to niesamowicie intrygujący zapach neroli, jaśminu, bursztynu i tuberozy. Otwarcie zapachu należy do lekko gorzkawego akordu neroli, który jest otulony ciepłem bursztynu i lekką słodyczą tuberozy i mandarynki z pomarańczą. Zapach jest niesamowicie przestrzenny i wielowarstwowy. W kolejnym etapie jego projekcji, dostajemy zastrzyk w postaci jaśminu z neroli, co tworzy kwiatową symfonię, która jednocześnie nie jest mdląca i kobieca. Artissima to zdecydowanie zapach unisex i choć jego początek zawiera w sobie nutkę słodyczy, to później główną rolę grają cytrusy i bursztyn. W zasadzie można o tym zapachu powiedzieć, że jest on klasyczny i niszowy – z jednej strony wyjątkowy oraz inny od reszty, a z drugiej – wyjątkowo noszalny i uniwersalny.

Parametry zapachu pozwalają się cieszyć trwałością do 10 godzin oraz silną projekcją, która oczaruje nasze otoczenie. Będzie on idealny na lato, w szczególności wieczorem. Jeśli poszukujecie soczystego, cytrusowego zapachu z kwiatowym twistem, to Artissima będzie strzałem w dziesiątkę. Zapach polecam w ciemno, lecz zawsze warto odwiedzić Mon Credo i przekonać się o tym osobiście. Kompozycja mieści się w minimalistycznym, przeźroczystym flakonie, który zdobi czarna etykieta z nazwą zapachu oraz metalowy korek. Całość spoczywa w eleganckim, białym pudełku.

(Wszystkich wyświetleń 84, z czego 1 w dniu dzisiejszym)