Atelier des Ors prezentuje najnowszą kolekcję zapachów z linii White Collection. To kolekcja trzech pachnideł o świetlistych akordach, które są zainspirowane wielką pasją do sztuki.

Kolor biały kojarzy nam się z czystością, światłem, blaskiem oraz wieloma nowymi możliwościami. Zapachy z linii White oddają hołd bieli: czystej kartce i płótnu. Poeci, pisarze, kompozytorzy, artyści i perfumiarze wykorzystują białą przestrzeń do ujawnienia swojej sztuki.

Poszukiwanie szczęścia jest głównym tematem White Collection. Szczególne znaczenie mają secesja, wiedeńska grupa secesjonistyczna i Beethoven Frieze Gustava Klimta (1902). Ta monumentalna praca artystyczna została ukończona na 14. wystawie secesyjnej w celu upamiętnienia 75. rocznicy śmierci Beethovena. Klimt był kluczowym członkiem grupy secesyjnej, która powstała jako reakcja na konserwatyzm w sztuce. Był znany jako jeden z najbardziej wpływowych przedstawicieli secesji.

Te trzy perfumy są towarzyszami poszukiwań szczęścia. Każdy zapach przedstawia motyw przewodni podróży. Olfaktoryczne połączenie tryptyku zapachowego łączy nić pomarańczowych tonacji – pomarańczowy kwiat, czerwona pomarańcza i mandarynka. Zobowiązanie do znalezienia złocistych odcieni w każdym z zapachów. Efektowne zapachy i barwy pomarańczy, bursztynu i miodu reprezentują blask i złote światło.


Nuda Veritas

Część 1: Naga prawda

Nuda Veritas to początek drogi. To prawda o nas, bezbronnych ale pełnych nadziei. Czystych jak biała, niezapisana kartka. Początek duchowego poszukiwania szczęścia.

Pierwsze wrażenie to istna pomarańczowa, cytrusowa uczta olfaktoryczna. Po kilku minutach perfumy rozwijają się z delikatnym kwiatowym sercem jaśminu i osmantusa. Nuta mchu symbolizuje połączenie ludzkości z ziemią i minerałami. Każdą kompozycja z linii White Collection opisałbym jako idealny letni zapach.


Crépuscule des Âmes

Część druga: Zaćmienie dusz

Poszukiwanie równowagi pomiędzy czystością, a pokusą jest wszechobecne. W tej części tryptyku White Collection szukamy równowagi pomiędzy czystością duszy, a pragnieniami zmysłów.

Crépuscule des Ames to zmierzch dusz i perfum, które zniewalają zmysły przyprawami i ciepłą, złotą poświatą. To nasza druga skóra, którą nosimy wieczorami. W tym zapachu główną rolę grają kadzidło, paczula i hyraceum. Idealny letni, wieczorowy zapach.


Choeur des Anges

Cześć trzecia: Anielski chór

Zbawienie znajduje się w sztuce, poezji i muzyce, doprowadzając poszukiwanie szczęścia do jej zakończenia. Ostateczne dzieło jest żywiołowe i radosne. To ostatnia część podróży, którą zwieńcza odnalezienie i spełnienie.

Choeur des Anges to poetycka celebracja koloru, zapachu i radości życia połączona z pomarańczą, nasionami marchwi, promiennymi owocami i kwiatami. To bardzo trwały, letni zapach. Choeur des Anges jest ciepły, słodki, przyjemny i wyjątkowo uniwersalny. Ten zapach kojarzy mi się z udanym pobytem nad morzem, ciepłym i przyjemnym piaskiem oraz złocistym zachodem słońca.

 

(Wszystkich wyświetleń 259, z czego 1 w dniu dzisiejszym)