Atlier Materi to najnowsza propozycja na rynku niszowych perfum. Marka powstała we Francji w 2019 roku.

ATELIER MATERI to francuski dom perfum, który łączy w sobie wyrafinowane kunszt z nowoczesną wizją. Inspirowane siłą i surowym pięknem przyrody, nasze kreacje stanowią wyjątkowe połączenie stylu, wysokiej jakości materiałów i modernistycznej estetyki. Każdy zapach ATELIER MATERI jest wariacją na temat jednego składnika, wzbogaconą i dopracowaną dzięki starannemu kunsztowi. Projekt naszych szklanych flakonów i masywnych betonowych korków dopełnia to podejście z szorstkim, ale wyrafinowanym urokiem.

Informacja prasowa marki Atelier Materi

Cacao Porcelana

Biała fasolka kakaowa to rzadka odmiana ziaren kakao, znana również jako „Nektar bogów”. Ziarna przypominają wyglądem ziarna fasoli czy bobu. Białe nasiona kakaowca są poddawane fermentacji, a następnie są suszone na słońcu i pieczone. To daje wyjątkowe zapachowe doznania.

Cacao Porcelana to zapach o niezwykłej budowie. Początek zapachu to słodkawy aromat kakao, rumu i jaśminu. Po kilkunastu minutach zapach przemienia się w gorzkawo drzewną kompozycję i dopiero wtedy nabiera bardzo ciekawego charakteru. Zapach suchego kakao przeplata się z nutami fasolki tonka i paczulą, tworząc coś niespotykanego.

Parametry zapachu są równie imponujące co sama kompozycja. Zapach utrzymuje się na ciele do 8 godzin, jego projekcja jest umiarkowana. Zapach tworzy ciepłą, momentami surową i gorzkawą aurę na naszym ciele.

Kompozycja mieści się w masywnym, szklanym flakonie, który zwieńcza ciężki, betonowy korek. Całość wygląda minimalistycznie i efektownie.

Atelier Materi to marka, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki w świecie niszowych perfum, ale jestem przekonany, że wysokiej jakości kompozycje oraz ciekawy koncept marki, zaprowadzi ją na sam szczyt zapachowej oferty setki dostępnych marek.


Sandal Blond

Santal Blond to aromatyczno-drzewny zapach, w którego skład wchodzą takie nuty zapachowe jak: drzewo sandałowe, tonka, kardamon, cyprysik japoński, jaśmin i bergamotka. Jego otwarcie zdecydowanie należy do nut drzewnych z dużą dawką kardamonu. Zapach wita nas niesamowicie leśnym akcentem, z powiewem aromatycznych przypraw. Już po kilkunastu minutach robi się nieco cieplej i balsamicznie. W jego kolejnej fazie nieśmiało pojawia się jaśmin, który gra tutaj rolę słodkiego uzupełnienia, który od czasu do czasu kołysze się w tle w towarzystwie kwaskowatej bergamotki.

Kompozycja jest bliskoskórna i niesamowicie pociągająca, dlatego znajdzie fanów wśród osób lubiących aromatyczne zapachy i takie, które kuszą nasze najbliższe otoczenie. Santal Blond to idealny unisex na początek jesieni, a przede wszystkim dzieło dla miłośników kardamonu i drzewa sandałowego.

(Wszystkich wyświetleń 284, z czego 1 w dniu dzisiejszym)