Atelier Vesper to najnowszy projekt na rynku niszowych perfum. Marka powstała w 2020 roku i jak dotąd ma na swoim koncie 5 kompozycji zapachowych. W moje ręce wpadła jedna z nich, ciepła i korzenna kompozycja Badawï.

Otwarcie zapachu należy do charakterystycznej nuty kocanki, davany i białego oudu z tytoniem. Zapach jest drewno-tytoniowy z lekko słodkawą bazą. Całość jest spokojna i rozgrzewająca, a to za sprawą piżma, kremowego ylang-ylang oraz benzoesu. Badawï rozwija się bardzo szybko i już po kilku chwilach otrzymujemy miks aromatycznego kardamonu i różowego pieprzu, które niczym roztarte na nadgarstkach, wydają świeżą i aromatyczną woń. Ostatnim etapem projekcji jest połączenie paczuli, cedru i piżma, które wspaniale nas otulają. Powraca także leśny aromat kardamonu, który zamyka całość w piękny baśniowy sposób.

Parametry zapachu są na dobrym poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 8 godzin, a jej projekcja jest bliskoskórna. Marka Atelier Vesper zasługuje na uwagę i zainteresowanie fanów niszowych perfum. Z tego co miałem okazję już przetestować mogę śmiało stwierdzić że są to niebanalne, choć jednocześnie bezpieczne kompozycje, które pokocha dosłownie każdy.

 

www.ateliervesper.com

(Wszystkich wyświetleń 89, z czego 1 w dniu dzisiejszym)