Blend Oud to jedna z najpopularniejszych luksusowych marek perfum. Arabscy mistrzowie perfum, postanowili stworzyć projekt, który łączy ze sobą wyszukane surowce, tworząc szlachetne kompozycje zapachowe. Obecnie marka ma na swoim koncie 33 kompozycje, z czego najnowsza pochodzi z 2019 roku. Marka pojawiła się po raz pierwszy na moim blogu kilka tygodni temu, kiedy to miałem przyjemność przetestować zapachy: Oud Zanzibar oraz Hour.

The Private Collection to kolekcja siedmiu aromatycznych i wyjątkowych zapachów, które są umieszczone w charakterystycznych bursztynowo-czarnych flakonach. Kolekcję charakteryzują ciekawe i złożone zapachy o niesamowitych parametrach.

Safari to drzewno-balsamiczny zapach, w którego skład wchodzą takie nuty jak tytoń, paczula i kolendra. Otwierają go drzewne nuty, które w połączeniu z charakterystyczną kolendrą tworzą efekt ciepłego i słonecznego lasu, który z każdym kolejnym podmuchem wiatru niesie za sobą ciekawe propozycje zapachowe. Wilgotna paczula w towarzystwie mchu i kadzidła, otwiera przed nami wrota do tajemniczego lasu. Dlaczego tajemniczego? Mamy tutaj połączenie kilku kultur, z jednej strony silny arabski oud, który gra tutaj rolę delikatnej bazy, z drugiej zaś – niesamowicie aromatyczne leśne nuty zapachowe.

Mirage to ciepły, balsamiczny zapach pomarańczy, mandarynki i bursztynu. Jego bazą jest balsam tolu i kolendra, które tworzą ciepłe i niesamowite doznanie. Pierwszy raz mam do czynienia z zapachem cytrusowym, który ma tak wspaniałą głębię i jest niesamowicie soczysty. Jego początek należy zdecydowanie do gęstego zapachu żywic z dużą ilością soczystych pomarańczy i ambry. Po chwili do gry wchodzi kolendra, która daje nam nieco ”odetchnąć”. Kolejnym etapem rozwoju zapachu są już cytrusy i pomarańcza, która gra tutaj zdecydowanie główną rolę. Zapach pokochają wszyscy miłośnicy pomarańczy w cieplejszym wydaniu.

Joy to mój zdecydowany ulubieniec z całej trójki. Balsamiczny zapach skóry i bursztynu, a to wszystko skąpane w miękkiej tonce sprawia, że jest to jeden z najprzyjemniejszych zapachów skórzanych jakie miałem dotąd okazję testować. Otwarcie zapachu zdecydowanie należy do tonki i skóry, już po kilku minutach, kiedy zapach zaczyna rozwijać się na naszej skórze dostajemy aromatyczny i leśny zastrzyk w postaci jagody jałowca, której zadaniem jest przejąć główną rolę w kompozycji i stanąć za sterami tak, aby każda kolejna faza projekcji zapachu czymś nas zaskoczyła.

Parametry zapachów z linii Private Collection są na bardzo wysokim poziomie. Kompozycje utrzymują się na ciele do 8 godzin, a ich projekcje zdecydowanie nie należą do bliskoskórnych. Marka Blend Oud po raz kolejny zdaje testy celująco.

Zapachy marki Blend Oud są dostępne w perfumeriach Mon Credo oraz w sklepie internetowym moncredo.pl

(Wszystkich wyświetleń 220, z czego 1 w dniu dzisiejszym)