”Zapachy idealne na każdy nastrój” – takim hasłem reklamowane są nowe perfumy francuskiej marki Bon Parfumeur, której głównym założeniem było stworzenie serii zapachów pasujących do danej chwili oraz naszego samopoczucia. To linia nieskomplikowanych zapachów, które można z łatwością łączyć z innymi dostępnymi w kolekcji.

Rzadko się zdarza, aby nowe marki wchodziły na rynek z tak ciekawymi i odważnymi propozycjami, jakie oferuje marka Bon Parfumeur. Jej założyciel Ludovic Bonneton, główny dyrektor marki Yves Rocher, stworzył linię perfum złożoną z 18 wyjątkowych zapachów.

Nazwa marki Bon Parfumeur powstała w bardzo prosty sposób. Chciałem połączyć te słowa, które w najłatwiejszy sposób opisują dobry produkt – ”bon” oznacza dobry. Dodatkowo moje nazwisko Bonneton również zawiera przedrostek ”bon”. Bardzo lubię znaczenie słowa ”bon” w języku francuskim. Tłumaczy założyciel marki Ludovic Bonneton. Dla Ludovica Bonnetona, założenie marki Bon Parfumeur to uosobienie pasji jaką była fascynacja światem luksusowych perfum. Zapachy, które stworzył, mogą być dowolnie ze sobą łączone, tworząc niesamowite i wyjątkowe kompozycje. Głównym czynnikiem, który wpłynął na Bonnetona były liczne wyjazdy i podróże. Podczas wycieczki do Kolumbii, kraju który wręcz otacza nas różnymi zapachami, spostrzegł, że na rynku nie ma żadnej marki, która pozwala na łączenie zapachów. To właśnie wtedy zapadła decyzja o stworzeniu czegoś nowego i zrewolucjonizowanego.

Flakony są bardzo proste i eleganckie, w całości zostały wykonane z przeźroczystego szkła. Różnią się jedynie kolorowymi etykietami. Jasne barwy etykiet nie tylko nadają ciekawego kolorytu bardzo podobnym do siebie buteleczkom, ale także dzielą zapachy na dane kategorie. To projekt znakomitego artysty Ronana Teissedre, który odpowiada za wizualną część projektu.

Za stworzenie zapachów odpowiedzialnych jest sześciu młodych, zdolnych perfumiarzy Nathalie Koobus, Philippe Romano, Karine Dubreuil-Sereni, Corinne Cachen, Alexandra Monet and Benoit Lapouza. Każdy zapach jest trwały, a ich projekcja jest wyjątkowo silna. Zapachy są podzielone na kilka grup, a pod każdym oznaczeniem znajdują się 3 główne nuty zapachowe.

301 to ciekawy zapach, który łączy w sobie nuty kardamonu, cedru, bursztynu, ylang-ylang i cyprysu. Otwarcie należy do słodkiej nuty ylang-ylang, aromatycznego kardamonu i dużej ilości cedru. Zapach jest dosyć ciężko opisać, ponieważ jest bardzo charakterystyczny i dzieje się na prawdę wiele. Świetnie połączone składniki tworzą jedną całość, która jest niesamowicie pociągająca i uzależniająca.

Parametry zapachu są na jak najlepszym poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 8 godzin, a jej projekcja jest silna i z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich fanów trwałych i silnych zapachów. 301 to perfumy, które zdecydowanie pokochają fani niszy. Zapach idealny na zimę.

(Wszystkich wyświetleń 102, z czego 1 w dniu dzisiejszym)