”Zapachy idealne na każdy nastrój” – takim hasłem reklamowane są nowe perfumy francuskiej marki Bon Parfumeur, której głównym założeniem było stworzenie serii zapachów pasujących do danej chwili oraz naszego samopoczucia. To linia nieskomplikowanych zapachów, które można z łatwością łączyć z innymi dostępnymi w kolekcji.

Rzadko się zdarza, aby nowe marki wchodziły na rynek z tak ciekawymi i odważnymi propozycjami, jakie oferuje marka Bon Parfumeur. Jej założyciel Ludovic Bonneton, główny dyrektor marki Yves Rocher, stworzył linię perfum złożoną z 18 wyjątkowych zapachów.


Nazwa marki Bon Parfumeur powstała w bardzo prosty sposób. Chciałem połączyć te słowa, które w najłatwiejszy sposób opisują dobry produkt – ”bon” oznacza dobry. Dodatkowo moje nazwisko Bonneton również zawiera przedrostek ”bon”. Bardzo lubię znaczenie słowa ”bon” w języku francuskim. Tłumaczy założyciel marki Ludovic Bonneton.

Dla Ludovica Bonnetona, założenie marki Bon Parfumeur to uosobienie pasji jaką była fascynacja światem luksusowych perfum. Zapachy, które stworzył, mogą być dowolnie ze sobą łączone, tworząc niesamowite i wyjątkowe kompozycje. Głównym czynnikiem, który wpłynął na Bonnetona były liczne wyjazdy i podróże. Podczas wycieczki do Kolumbii, kraju który wręcz otacza nas różnymi zapachami, spostrzegł, że na rynku nie ma żadnej marki, która pozwala na łączenie zapachów. To właśnie wtedy zapadła decyzja o stworzeniu czegoś nowego i zrewolucjonizowanego.

Flakony są bardzo proste i eleganckie, w całości zostały wykonane z przeźroczystego szkła. Różnią się jedynie kolorowymi etykietami. Jasne barwy etykiet nie tylko nadają ciekawego kolorytu bardzo podobnym do siebie buteleczkom, ale także dzielą zapachy na dane kategorie. To projekt znakomitego artysty Ronana Teissedre, który odpowiada za wizualną część projektu

Za stworzenie zapachów odpowiedzialnych jest sześciu młodych, zdolnych perfumiarzy Nathalie Koobus, Philippe Romano, Karine Dubreuil-Sereni, Corinne Cachen, Alexandra Monet and Benoit Lapouza. Każdy zapach jest trwały, a ich projekcja jest wyjątkowo silna. Zapachy są podzielone na kilka grup, a pod każdym oznaczeniem znajdują się 3 główne nuty zapachowe.

W ofercie marki Bon Parfumeur znajdują się także zestawy 3 próbek o pojemności 2.5 ml, które można dowolnie ze sobą łączyć, również tworząc wyjątkowe zapachy. To idealny sposób na sprawdzenie, który zapach do nas najbardziej pasuje, bądź które nadają się do stworzenia ciekawej kompozycji.


Ciekawe pomysły i nowoczesne rozwiązania sprawiają, że rynek perfum jest wyjątkowo rozbudowany. Jestem ciekaw czy próbowaliście już podobnych rozwiązań łącząc ze sobą jakieś zapachy? Jeśli słyszeliście już o marce Bon Parfumeur, bądź macie pytania dotyczące produktów marki, to z chęcią na nie odpowiem w komentarzach.

(Wszystkich wyświetleń 685, z czego 1 w dniu dzisiejszym)