Christèle Jacquemin to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2019 roku. Obecnie projekt ma na swoim koncie 4 kompozycje zapachowe, z czego jedna z nich – Underworld trafiła w moje ręce.

Ciepły i korzenny zapach Underworld to kompozycja, która składa się z takich nut zapachowych jak: kardamon, pieprz, kmin, nasiona marchwi, paczula, wetyweria, tuberoza, mimoza i kadzidło. Otwarcie zapachu to aromatyczna i leśna mieszanka kardamonu, suchej wetywerii i lekko ziemistej paczuli. Na dużą uwagę zasługuje także lekka nuta czarnego pieprzu. Z każdą kolejną minutą zapach robi się cieplejszy. Pudrowego akcentu dodają nasiona marchwi, a całość jest lekko spowita kadzidlanym dymem. Końcowa faza zapachu to ciepła, lekko pudrowa mieszanka kadzidła, nasion marchwi oraz lekko kremowej tuberozy.

Kompozycja ma świetne parametry i zadowoli wszystkich fanów lasu, pieprzu i kardamonu. Underworld idealnie będzie pasować do ciepłych jesiennych spacerów lub letnich wędrówek. To zapach, który świetnie dopasowuje się do każdej pogody i pory roku.

(Wszystkich wyświetleń 55, z czego 1 w dniu dzisiejszym)