Pura Essenza to zapach marki, która pojawia się po raz pierwszy na moim blogu. Mowa o Cigno Nero – włoskiej marce niszowych perfum, która powstała w 2020 roku w Mediolanie.

Kompozycję otwierają skórzane nuty połączone z kwiatami jaśminu i oudem. Jak możecie sobie wyobrazić zapach wita nas ekstremalną mieszanką, ale moim zdaniem jest to epicki początek. Kilka chwil później całość staje się już mniej intensywna, a do gry wchodzą aromatyczne nuty różowego pieprzu, piżma i pieprzu syczuańskiego. Kiedy pojawiają się nuty owocowe, zapach zmienia całkowicie swoje oblicze, staje się słodki i niesamowicie drzewny. Pojawiają się także nuty zwierzęce czyli styraks – składnik, którego wiele osób się boi. Te zwierzęce akordy są w Pura Essenza naprawdę dobrze wkomponowane i pomimo, że faktycznie nie da się przejść obok tej mieszanki obojętnie, to jest ona zwyczajnie przyjemna dla nosa.

Parametry zapachu są na jak najlepszym poziomie. Marka Cigno Nero stawia na najlepszej jakości składniki i bardzo przyjemny przedział cenowy za 50 ml flakon. Pura Essenza to zapach jesienno- zimowy, choć muszę przyznać, że w letni deszczowy dzień ten zapach działa cuda.

(Wszystkich wyświetleń 90, z czego 1 w dniu dzisiejszym)