Coquillete to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2012 roku. Obecnie marka ma na swoim koncie 17 kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2019 roku. Twórcami zapachów są między innymi: Elise Juarros i Rosa Vaia.

Supergreen, to jak sama nazwa wskazuje spory zastrzyk zieleni. Co mnie bardzo zaskoczyło, to fakt, że skład zapachu wcale taki ”zielony” nie jest. Głównym składnikiem i jedynym zielonym jest tutaj mięta, dalej mamy: wetywerię, kadzidło, piwonię, bursztyn i cytrusy. Pomimo braku zielonych składników, to zapach dostarcza nam bardzo świeże doznania zapachowe. Supergreen początkowo jest bardzo surowy, porównałbym to do świeżo ściętych łodyg, których sok spływa nam po palcach. Kilka chwil później dostajemy już lekko cierpką piwonię, dawkę cytrusów i kadzidło, które zamienia całość w drzewny i aromatyczny zapach.

Kompozycja ma niezwykle dobre parametry. Trwałość zapachu oceniam bardzo wysoko, a jego projekcja jest zdecydowanie ponadprzeciętna. Zapach mieści się w charakterystycznym, czarnym flakonie, który zdobi złota blaszka z nazwą zapachu i kompozycji.

(Wszystkich wyświetleń 57, z czego 1 w dniu dzisiejszym)