Marka David Jourquin wprowadza do swojej oferty kolekcję wód perfumowanych sygnowanych nazwą Opera Collection. Drugi zapach z tej linii właśnie trafił w moje ręce i muszę przyznać, że to była miłość od pierwszego psiknięcia.

Cuir Altesse to ciepła korzenna kompozycja o drzewno-balsamicznym obliczu. Otwarcie zapachu należy do skóry i ciepłych żywic w połączeniu ze słodką wanilią. Całość jest głęboka, ciężka, ale jednocześnie wesoła i otulająca. W kolejnym etapie dostajemy zastrzyk w postaci kminu, goździków, kardamonu i jaśminu – to wyjątkowe połączenie sprawia, że zapach staje się aromatyczny i zyskuje drugie oblicze. Całość jest utrzymana na bazie z lekko czekoladowej paczuli, dzięki czemu w dalszym ciągu towarzyszy nam ta tajemnicza słodycz. W końcowym etapie otrzymujemy ciepły i bliskoskórny miks wanilii, tonki i żywic. To idealne zakończenie do tak wielowarstwowego zapachu.

Parametry Cuir Aaltesse są na bardzo dobrym poziomie. Zapach utrzymuje się do 10 godzin, a jego projekcja jest bardzo dobra. Jest to zdecydowanie jesienna kompozycja unisex dla fanów skóry, paczuli i lekkiej słodyczy. Kompozycja mieści się w pięknym flakonie ozdobionym skórzanym pokrowcem. W zestawie dostajemy także wymienny flakonik podróżny. Całość spoczywa w eleganckim złoto-granatowym kuferku.

(Wszystkich wyświetleń 28, z czego 1 w dniu dzisiejszym)