E.Coudray to francuska marka luksusowych perfum. Jej założycielem jest Edmond Coudray, który tworzył kosmetyki od początku XIX wieku. Pierwsza oficjalna kompozycja marki pochodzi z 1935 roku. Najnowsza kompozycja Caramel Blanc miała swoją premierę w 2018 roku i to właśnie ten zapach będzie gwiazdą dzisiejszego wpisu.

Edmond Coudray był awangardowym chemikiem, który zaczął produkować w swoich labolatoriach cenne mydła, maści i balsamy dla Królewskich Sądów Europy, budując cenne dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Jego dzieła były tak skuteczne, że stał się oficjalnym dostawcą wielu koronowanych przywódców takich jak królowa Anglii Wiktoria, której poświęcił jedną ze swoich kreacji „Queen Victoria Perfume”.

Edmond Coudray był pionierem w świecie zapachów. Jego formuły zapachów zostały starannie zabezpieczone w archiwach. Obecnie opakowania i zapachy zostały zmodernizowane przy zachowaniu ducha marki.

Caramel Blanc to najnowsza kompozycja marki oraz pierwsza skierowana zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. To wyśmienite połączenie piżma, paczuli, karmelu oraz róży, które urzeka swoją słodyczą i elegancją. To bardzo seksowny zapach, który świetnie rozwija się na skórze.

Zapach początkowo jest słodkawy, zapewne za sprawą karmelu i róży, ale wystarczy kilka chwil by ujawnił swoje nieco bardziej drzewne oblicze. Nuty drzewne perfekcyjnie łączą się z fasolką tonki i wanilią, tworząc ciepły, przyskórny i bardzo trwały zapach z najwyższej półki.

Kompozycja jest zamknięta w czarnym, szklanym i podłużnym flakonie. Całość zdobią metaliczne, złote blaszki na których została wybita data powstania marki E.Coudray oraz rok powstania zapachu Caramel Blanc. Całość spoczywa w różowym, aksamitnym wnętrzu okrągłego pudełka, przywodzącego na myśl opakowanie ze smakowitymi czekoladkami.

(Wszystkich wyświetleń 385, z czego 1 w dniu dzisiejszym)