Eutopie to powstała w 2011 roku marka niszowych perfum. Jej założycielką jest Elodie Pollet, która od wielu lat zajmuje się branżą luksusowych produktów oraz perfum. Eutopie to koncept marki, skupiającej swoje zapachy na celebrowaniu różnych miejsc na ziemi poprzez olfaktoryczną podróż.

Siedziba marki Eutopie mieści się w malowniczej Prowansji, gdzie powstają wyjątkowe kompozycje zapachowe. Zwiedzając różne zakątki świata oraz poznając odmienne kultury, Elodie postanowiła zamknąć te wspomnienia w jednokolorowych, masywnych flakonach. Przy współpracy z najlepszymi perfumiarzami, pod czujnym okiem Elodie powstało 11 wyjątkowych zapachów. Nazwy kompozycji to proste oznaczenia cyfrowe od 1 do – póki co – 11, z wyłączeniem numeru 5, który jest zarezerwowany wyłącznie dla marki Chanel. Zapachy No.7, No.8 i No.9 pochodzą z mini serii zainspirowanej paryskimi ogrodami. Każdy numer to całkowicie inne historie, których wspólnym mianownikiem są niesamowicie intensywne doznania zapachowe.

Eutopie No.8 to aromatyczny zapach, w którego skład wchodzą takie nuty zapachowe jak: galbanum, bergamotka, cytryna, mastyks, kadzidło, mięta, neroli, cedr, białe piżmo i bursztyn. Otwarcie tej kompozycji to iście świeże i zielone doznanie w postaci połączenie galbanum, cytrusów i mieszanki kadzidła oraz przytulnego piżma. Całość jest świeża dzięki cytrusom, choć równocześnie niesamowicie ciepła. Zapach sprawia wrażenie jakby narzuciło się wygodną, miękką bluzę na nagie ciało. Jeśli tęsknicie za wiosną lub jesteście w trakcie poszukiwań idealnego zapachu na nadchodzący sezon wiosenny, to ten zapach zdecydowanie pokochacie.

Parametry zapachu są bliskoskórne i zadowolą fanów wiosennych i przytulnych zapachów. Kompozycja mieści się w charakterystycznym dla marki flakonie, tym razem w kolorze szarym. Całość zdobi srebrny korek.

(Wszystkich wyświetleń 71, z czego 1 w dniu dzisiejszym)