The Fragrance Engineers czyli inżynieria perfum z Tajlandii

The Fragrance Engineers to młoda marka tworząca niszowe perfumy. Projekt powstał w 2017 roku w Tajlandii. Jak dotąd ukazało się 12 kompozycji zapachowych, które miały swoją premierę wraz z wejściem marki na rynek luksusowych perfum.

Uwielbiam aromatyczne, dymne zapachy, które są złożone i pełne drobnych elementów wymagających głębszej analizy. Sohrab to właśnie taki zapach. Otwarcie zapachu należy do kadzidła, które z nutą popiołu oraz żywicą elemi i olejem mirrowym tworzą ciężkie ale bardziej ciekawe połączenie. Gdyby ktoś mnie zapytał jak wyobrażam sobie żar w perfumach, odpowiedziałbym aby spróbował Sohrab. Te zapach rozpala, jest ciepły i zadziorny, aromatyczny i otulający.

Jeśli jesteście fanami kadzideł lub balsamicznych zapachów, które są wyjątkowo złożone i nieoczywiste to z pewnością Sohrab popieści Wasze zmysły. W późniejszym etapie projekcji zapachu należy spodziewać się lekkiego wyciszenia. Dostajemy wtedy zastrzyk z aromatycznych nut zapachowych takich jak czarny pieprz, nutka cyprysu, kmin i różowy pieprz oraz lekko kwaskowata słodycz, która wydaje mi się, że powstała w reakcji szafranu z granatem.

Sorhab to kompozycja o świetnych parametrach dla fanów ciężkich i zimowych zapachów. Trwałość szacuję na około 12 godzin, także jest powód do radości, ponieważ każda kolejna godzina projekcji odkrywała przede mną kolejne oblicza zapachu.

(Wszystkich wyświetleń 91, z czego 1 w dniu dzisiejszym)