P.Frapin to francuska marka luksusowych perfum, która powstała w 2002 roku. Oczywiście Frapin, to przede wszystkim znana od stuleci marka specjalizująca się w koniakach, której początki sięgają 1270 roku. Obecnie marką Frapin zarządza Genevieve Frapin wraz z mężem Maxem Cointreau, zaś za prowadzenie projektu luksusowych perfum odpowiada Beatrice Cointreau – ich córka.

Róża, szafran i czarny pieprz – główne składniki zapachu Nevermore to wyjątkowa uczta dla nosa. Otwarcie zapachu należy do róży, która wraz z gałką muszkatołową tworzy bardzo zgrany i aromatyczny duet. Te dwa składniki, spoczywają na przepięknej bazie z czarnego pieprzu i nutki szafranu. Całość jest elegancka, wytworna i intrygująca. Jest to jeden z tych zapachów różanych, który nie podąża ani w stronę damskiej ani męskiej kompozycji. Idealnie zblendowane składniki, tworzą unikalną kompozycję unisex dla wszystkich fanów róży. W późniejszym etapie Nevermore nabiera jeszcze większej głębi dzięki cedrowi i bursztynowi, które znacząco ocieplają zapach.

Parametry zapachu są na dobrym poziomie. Całość utrzymuje się na ciele do 8 godzin, a projekcja jest bliskoskórna. To świetna kompozycja dla fanów ciekawych, głębokich i wieczorowych zapachów. Jestem osobiście pod wielkim wrażeniem tej wariacji na temat róży, bo przyznam, że jak dotąd testowałem wyłącznie lżejsze i nieco bardziej kobiece wersje różanych perfum.

Zapachy marki P.Frapin są dostępne na oficjalnej stronie parfums-frapin.com oraz Liquides Parfums.

(Wszystkich wyświetleń 303, z czego 1 w dniu dzisiejszym)