Frau Tonis to niemiecka marka niszowych perfum, która powstała w 2009 roku. Obecnie ma na swoim koncie aż 53 kompozycje, które oprócz klasycznej numeracji, posiadają również swoje własne nazwy. Najnowsza kolekcja marki o nazwie Parfums, to jak dotąd 3 nieco bardziej podkręcone zapachy, z klasycznej kolekcji marki. Dziś chciałbym się z Wami podzielić moją opinią na temat zapachu oznaczonego numerem 70.

Habanera, bo taka jest pełna nazwa zapachu nr 70 to tytoniowo-skórzana kompozycja dla mężczyzn. Otwarcie zapachu należy do tytoniu, który nadaje całości ciepła i orientalnego oblicza. W tle wyczuwalna jest skóra, która z każdą minutą przybiera na sile. Zapach jest prosty, a jednocześnie niesamowicie ciekawy i uzależniający. W kolejnym etapie projekcji całość staje się nieco bardziej skórzano-drzewna, choć tytoń w dalszym ciągu nas nie opuszcza. Podoba mi się tu tajemnicza słodycz, której nie potrafię opisać.

Momentami mam wrażenie, że zapach pachnie jak popularny napój Cola-Cola. Parametry zapachu są na bardzo dobrym poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a jej projekcja jest silna i zadowoli wszystkich fanów mocnych i trwałych kompozycji. Marka Frau Tonis po raz kolejny mnie nie zawiodła!

 

(Wszystkich wyświetleń 59, z czego 1 w dniu dzisiejszym)