Frau Tonis to niemiecka marka niszowych perfum, która powstała w 2009 roku. Obecnie ma na swoim koncie aż 53 kompozycje, które oprócz klasycznej numeracji, posiadają również swoje własne nazwy. Najnowsza kolekcja marki o nazwie Parfums, to jak dotąd 3 nieco bardziej podkręcone zapachy, z klasycznej kolekcji marki. Dziś chciałbym opisać jeden z nich, tajemniczy biały oud.

Oud Weiss Parfum czyli biały oud, to delikatniejsza wariacja na temat klasycznych, mocnych i orientalnych zapachów drzewa agarowego (oud). Kompozycja otwiera się drzewnymi nutami z delikatnym akcentem cytrusów i odrobiną róży (której w składzie brak). To balsamiczny, lekko pudrowy zapach oudu, tytoniu i kwaskowej bergamotki.

Parametry zapachu są umiarkowane. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 6 godzin, a jego projekcja jest bliskoskórna. Oud Weiss to zapach uniwersalny i raczej nie potrafię wyobrazić sobie jego przeciwników.

Frau Tonis wydaje się być marką, która próbuje swoich sił, aby stać się liderem wśród niszowych marek. Ilość kompozycji oraz bezpieczny zapach Oud Weiss tylko mnie w tym przekonaniu utwierdzają. Chętnie poznam inne zapachy, więc jeśli macie dla mnie jakieś rekomendacje, to chętnie przyjrzę się im z bliska.

(Wszystkich wyświetleń 60, z czego 1 w dniu dzisiejszym)