Giardino Benessere to włoska marka oferująca luksusowe perfumy. Projekt powstał w 2015 roku i jak dotąd ukazało się aż 19 kompozycji zapachowych. Kronos to jedno z najnowszych dzieł marki. Twórcą zapachu jest Paolo Terenzi.

Jestem fanem drzewnych i orientalnych zapachów, choć zdecydowanie wolę ich lżejsze i jaśniejsze oblicze. Kronos to kompozycja, która jest gdzieś pomiędzy silnym orientalnym zapachem, a lekkim i ciepłym niczym spokojna, rozgrzana pustynia. Otwarcie zapachu zdecydowanie należy do oudu, ale dostajemy także dużą dawkę irysa, piżma i róży. Takie połączenie sprawia, że zapach jest silny, jednocześnie bardzo przyjemny i uniwersalny.

Uwielbiam kiedy zapachy są wielowarstwowe i mogę je godzinami analizować. Kronos otwiera się silnie, intensywnie wręcz głośno lecz kolejny etap projekcji zachwyca jeszcze bardziej. Stajemy pośrodku cichej i spokojnej pustyni. W powietrzu unoszą się aromaty wanilii, pieprzu i nuty drzewne. Rozgrzewa nas ciepły bursztyn. To zdecydowanie kompozycja, którą pokochają fani orientalnych zapachów z różą i irysem w roli głównej.

Zapach mieści się w masywnym brązowym flakonie, który zwieńcza ciężki, złoty korek. Całość spoczywa w eleganckim pudełku. Marka Giardino Benessere to z pewnością jedna z najbardziej luksusowych marek jakie dotąd poznałem i nie mogę się doczekać, aby poznać kolejne zapachy. Jeśli macie ochotę przenieść się na rozgrzaną pustynię lub w inne ciekawe miejsce zapraszam do perfumerii Mon Credo. Tam znajdziecie większość zapachów marki Giardino Benessere.

(Wszystkich wyświetleń 142, z czego 1 w dniu dzisiejszym)