Gritti to włoska marka niszowych perfum. Od jakiegoś czasu zapachy te są dostępne w Polsce, a dokładnie w perfumeriach Mon Credo. Kilka tygodni temu na moim blogu ukazała się recenzja zapachu Oud Reale. Tym razem przygotowałem dla Was opis świeżej i cytrusowej kompozycji z turkusowej linii I Turchesi.

Pomelo Sorrento to zapach, w którego składzie znajdziemy takie akordy zapachowe jak: pomelo, grejpfrut, zielona herbata, białe kwiaty, róża, wetyweria, irys i bursztyn. Otwarcie zapachu to niesamowita mieszanka pomelo, zielonej herbaty i białych kwiatów. Mocno cytrusowo kwiatowe otwarcie zapachu zwieńcza połączenie grejpfruta i róży. Zapach jest ciepły i świeży oraz bardzo głęboki. Nie jest to typowo cytrusowe otwarcie, ponieważ całość jest początkowo bardzo soczysta i kwiatowa – co pewnie jest spowodowane dużą ilością białych kwiatów w tym oczywiście jaśminu. W kolejnym etapie zapach staje się aromatyczny i lekko korzenny. Dochodzą nuty apachowe wetywerii i pudrowego irysa. W tle nadal czuć cytrusową bazę zapachu. W ostatnim etapie kompozycja robi się ciepła i ambrowa z lekką domieszką kwiatów.

Parametry zapachu są na bardzo dobrym poziomie. Kompozycja utrzymuje się na skórze do 12 godzin. Pomelo Sorrento to świeży zapach cytrusów idealny na sezon wiosenno-letni. Jeśli lubicie nieoczywiste cytrusowe zapachy, to ten zdecydowanie pokochacie!

 

 

(Wszystkich wyświetleń 203, z czego 1 w dniu dzisiejszym)