Houbigant to francuska luksusowa marka perfum, której początki sięgają 1882 roku. Obecnie marka ma na swoim koncie 32 kompozycje, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku. Perfumy marki Houbigant powstały przy współpracy z twórcami Luca Maffei, Marcel Billot, Paul Parquet, Robert Bienaime, Rodrigo Flores-Roux, Mathieu Nardin, Jacques Fleury i Jean-Claude Ellena.

House of Houbigant to jedyna marka, tworząca luksusowe zapachy od czterech stuleci. Wszystko zaczęło się w 1775 roku w Paryżu, kiedy to młody mężczyzna Jean-Francois Houbigant zawiesił nad swoim sklepem ręcznie malowany szyld, na którym widniał namalowany koszyk pełen kwiatów. Tak rozpoczęła się historia trwająca do dziś. Kompozycje Houbiganta cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rodziny królewskiej i szlachty.

W 1815 roku Napoleon ponownie sięgnął po władzę we Francji. Pomimo tego, że jego panowanie trwało zaledwie 3 miesiące, to zawsze znalazł czas, aby kupić coś w sklepiku Houbiganta. W 1990 roku perfumiarz Paul Parquet został współwłaścicielem marki Houbigant. Pod jego kierownictwem produkcja i administracja zostały przeniesione do Neuilly-sur-Seine, gdzie można było rozbudować obiekty. Zwiększono liczbę pracowników i stworzono specjalistyczne laboratoria. W 1882 roku powstał Fougère Royale, zapach, który zdefiniował nową kategorię perfum – rodzinę zapachową „fougère” (paprociową), która do dziś jest najpopularniejszą rodziną zapachową w męskich perfumach. Przez kolejne dekady marka Houbigant rozwijała się z nowymi dyrektorami kreatywnymi, a w 2005 roku została reaktywowana po kilkunastu latach nieudanych prób ponownego podbicia rynku luksusowych zapachów. Od tamtej pory powstało 12 dopracowanych kompozycji.

Cologne Intense to kompozycja, która powstała w 2015 roku i szybko stała się bestsellerem marki Houbigant. W skład zapachu wchodzą takie akordy jak: mate, cytryna, kadzidło, jaśmin i bergamotka. Otwarcie zapachu należy do mieszanki cytryny i mate, stanowiących delikatną bazę dla kadzidła, które spektakularnie wkracza w kolejnej fazie projekcji zapachu. Obiecana przez markę Houbigant woda kolońska do lekkich nie należy, a to za sprawą wspomnianego kadzidła, które w połączeniu z jaśminem, neroli i lawendą tworzy coś w stylu mocarnego zapachu vintage. Zdecydowanie pokochają go fani klasycznych, męskich i trwałych zapachów. Nie wiem jak bardzo to się wpisuje w koncept wody kolońskiej, która powinna być lekka i świeża, ale moim zdaniem Cologne Intense to zapach wart uwagi.

Jego parametry są jak najbardziej zadowalające. Kompozycja utrzymuje się na skórze do 10 godzin, a jego projekcja jest tak silna, że z pewnością zostaniemy dostrzeżeni przez nasze otoczenie. Kompozycja mieści się w szklanym flakonie, który zdobi charakterystyczny dla zapachów z linii męskiej wzór. Całość umieszczona jest w prostym kartonowym opakowaniu.

(Wszystkich wyświetleń 159, z czego 1 w dniu dzisiejszym)