Houbigant to francuska luksusowa marka perfum, której początki sięgają 1882 roku. Obecnie marka ma na swoim koncie 32 kompozycje, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku. Perfumy marki Houbigant powstały przy współpracy z twórcami Luca Maffei, Marcel Billot, Paul Parquet, Robert Bienaime, Rodrigo Flores-Roux, Mathieu Nardin, Jacques Fleury i Jean-Claude Ellena.

House of Houbigant to jedyna marka, tworząca luksusowe zapachy od czterech stuleci. Wszystko zaczęło się w 1775 roku w Paryżu, kiedy to młody mężczyzna Jean-Francois Houbigant zawiesił nad swoim sklepem ręcznie malowany szyld, na którym widniał namalowany koszyk pełen kwiatów. Tak rozpoczęła się historia trwająca do dziś. Kompozycje Houbiganta cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rodziny królewskiej i szlachty.

Przez kolejne dekady marka Houbigant rozwijała się z nowymi dyrektorami kreatywnymi, a w 2005 roku została reaktywowana po kilkunastu latach nieudanych prób ponownego podbicia rynku luksusowych zapachów. Fougere Royale to jeden z pierwszych zapachów, który ukazał się pod szyldem marki Houbigant. W 2010 roku, powstała nowa wersja zapachu, mająca na celu odzwierciedlić piękno swojego oryginału.

Fougere Royale to wyjątkowo aromatyczna kompozycja, w której skład wchodzą: lawenda, geranium, mech dębowy, rumianek i bergamotka. Idealnie wyważony zapach, to jedno z nielicznych dzieł w świecie perfum, gdzie każdy składnik gra odpowiednią rolę i żaden z nich nie wychodzi na prowadzenie. Mógłbym napisać wiele o tej kompozycji, a wydaje mi się, że w tym przypadku mniej, znaczy więcej. Fougere Royale to lekko ziołowe, ciut wodniste perfumy, które z pewnością spodobają się wszystkim fanom eleganckiej lawendy, rumianku i świeżych zielonych nut.

Kompozycja jak przystało na markę Houbigant ma wspaniałe parametry. Zapach utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a jego projekcja jest na bardzo wysokim poziomie. Całość jest zamknięta w charakterystycznym, przeźroczystym szklanym flakonie, z nazwą zapachu umieszczoną na srebrnej blaszce.

(Wszystkich wyświetleń 341, z czego 1 w dniu dzisiejszym)