Houbigant to francuska luksusowa marka perfum, której początki sięgają 1882 roku. Obecnie ma ona na swoim koncie 32 kompozycje, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku. Perfumy marki Houbigant powstały przy współpracy z twórcami Luca Maffei, Marcel Billot, Paul Parquet, Robert Bienaime, Rodrigo Flores-Roux, Mathieu Nardin, Jacques Fleury i Jean-Claude Ellena. House of Houbigant to jedyna marka, tworząca luksusowe zapachy od czterech stuleci. Wszystko zaczęło się w 1775 roku w Paryżu, kiedy to młody mężczyzna Jean-Francois Houbigant zawiesił nad swoim sklepem ręcznie malowany szyld, na którym widniał namalowany koszyk pełen kwiatów. Tak rozpoczęła się historia trwająca do dziś. Kompozycje Houbiganta cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rodziny królewskiej i szlachty.

La Belle Saison, to kobieca kompozycja składająca się z kwiatu moreli, mimozy, kwiatu pomarańczy, konwalii, różowego pieprzu, piżmo, labdanum i drzewo sandałowe. Otwarcie zapachu to słodka i kwiatowa mieszanka z ciepłą bazą z piżma. Zapach jest niesamowicie kobiecy, intensywny i pociągający. W kolejnym etapie wokół naszej skóry tworzy się ciepła aura z różowego pieprzu, piżma, i labdanum. W dalszym ciągu towarzyszy nam charakterystyczna mimoza, która gra tutaj główną rolę i pozostaje z nami do samego końca projekcji zapachu.

Parametry La Belle Saison są rewelacyjne, dlatego pokochają go Panie, które lubią kwiatowe słodkie zapachy z silną projekcją. Zapach utrzymuje się do 12 godzin. Piękny przeźroczysty flakon zdobi złota blaszka z nazwą zapachu, a całość mieści się w eleganckim białym pudełku.

(Wszystkich wyświetleń 77, z czego 1 w dniu dzisiejszym)