IDEO Parfums to niszowa marka perfum, która powstała w Libanie w 2016 roku. Obecnie ma ona na swoim koncie 10 kompozycji zapachowych, z czego najnowsza pochodzi z 2019 roku.

Prison Blues to ciekawa wariacja na temat paczuli, w aromatyczno-drzewnym wydaniu. Kompozycję otwierają charakterystyczne akordy kardamonu i oudu. Te dwa silne składniki, idealnie zachowują się na podłożu z paczuli, który gra tutaj rolę spokojnej i ciepłej bazy. W drugiej fazie projekcji zapach dostaje zastrzyk z czarnego pieprzu, cedru i kadzidła. Całość staje się nieco bardziej charakterna i zadziorna. Zapach pokochają wszyscy fani kardamonu, paczuli i korzennych perfum. Jego parametry są na wysokim poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 8 godzin.

Tarbouch Afandi to nieco bardziej odważniejsza kompozycja marki IDEO. Nuty zwierzęce, fiołek i tytoń w składzie, zapewnia nam nie lada doznania. Kompozycja otwiera się zwierzęco, ale w bardzo przyjemnym tego słowa znaczeniu. Dostajemy tutaj troszkę paczuli, lekko suchego tytoniu i moc cytrusów, które ujarzmiają trochę zapach. Cedr, goździki i wetyweria tworzą bardzo ciekawe, drzewne podłoże, które sprawia, że Tarabouch Afandi, to zapach wyjątkowo noszalny i przyjemny. Parametry zapachu są bardzo dobre. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a na ubraniach pozostaje przez długie dni.

Flakony marki IDEO to minimalistyczny design. W prostym pudełku, mieści się przeźroczysty flakon z nadrukowaną nazwą zapachu i logo marki, a całość zwieńcza elegancki złoty korek.

(Wszystkich wyświetleń 90, z czego 1 w dniu dzisiejszym)