Isabey Parfums to francuska marka perfum, która łączy w sobie luksus i koncepcję „arthouse”, traktującą perfumy jako dzieło sztuki. Założycielem marki był baron Henry James de Rothschild. Inspiracją do jej stworzenia był francuski malarz Jean-Baptiste Isabey. Marka powstała w 1924 roku, a jej działalność została zawieszona w 1941 roku, z oczywistych przyczyn historycznych. Isabey Parfums została reaktywowana w 1999 roku i do tej pory wypuszczono na rynek 11 nowych kompozycji.

„Perfumy nie powinny być obrazem ani koncepcją, a raczej dziełem sztuki, dziełem doskonałości z własną historią do opowiedzenia”. Isabey to marka perfum „arthouse”. „Luksus, rzadkość, elegancja i tradycja z nowoczesnym akcentem są kwintesencją konceptu naszej marki”.

Fleur Nocturne to wspaniała kompozycja składająca się z białych kwiatów i owoców. Otwarcie należy do jaśminu, gardenii oraz brzoskwini. Kompozycja jest słodka i kobieca, lecz elegancka i wyrafinowana. Po kilkunastu minutach zaczynają być odczuwalne mandarynka i wanilia, które tworzą ciepłą i przyjemną bazę do tak silnych nut jakimi są białe kwiaty. Uwielbiam takie romantyczne i świetnie wyważone zapachy. Oczami wyobraźni widzę najpiękniejsze orientalne ogrody skąpane w blasku księżyca.

Parametry zapachu są rewelacyjne. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 8 godzin, a jej projekcja zadowoli fanki intensywnych zapachów. Fleur Nocturne to kompozycja dla fanów orientu, białych kwiatów, a przede wszystkim kwiatu gardenii.

(Wszystkich wyświetleń 51, z czego 1 w dniu dzisiejszym)