Isabey Parfums to francuska marka luksusowych perfum, która łączy w sobie luksus i koncepcję „arthouse”, która traktuje perfumy jako działo sztuki. Założycielem marki był Baron Henry James de Rothschild. Inspiracją do stworzenia marki był francuski malarz Jean-Baptiste Isabey. Marka powstała w 1924 roku, a jej działalność została zawieszona w 1941 roku, z oczywistych przyczyn historycznych. Isabey Parfums została reaktywowana w 1999 roku i do tej pory wypuszczono na rynek 11 nowych kompozycji.

„Perfumy nie powinny być obrazem ani koncepcją, a raczej dziełem sztuki, dziełem doskonałości z własną historią do opowiedzenia”.

„Isabey to marka perfum „arthouse”. Luksus, rzadkość, elegancja i tradycja z nowoczesnym akcentem są kwintesencją konceptu naszej marki”.

Gardenia to bestseller marki i jednocześnie nieco nowsze spojrzenie na klasyczny zapach, który bł pierwszym dziełem marki. Jaśmin i gardenia w towarzystwie słodkiego ylang-ylang tworzą niecodzienną kompozycję, która zachwyca swoją zmysłowością. W kolejnym etapie rozwoju zapachu, ujawniają się nuty drzewne oraz bursztyn, które tworzą wspaniałą bazę dla pozostałych składników.

Parametry kompozycji są niesamowicie zaskakujące. Gardenia utrzymuje się na ciele do 12 godzin, a jej projekcja jest bardzo silna przez pierwsze 3 godziny. Po kilku godzinach zapach staje się przytulną i lekko pudrową aurą, która towarzyszy nam do samego końca. To z pewnością kobiecy, kwiatowy i słodkawy zapach, dla wszystkich fanek eleganckiego jaśminu.

Kompozycja mieści się w wyjątkowym metaliczno-złotym flakonie, który zachwyca swoim geometrycznym kształtem. Całość zwieńcza fioletowa wstążka. Zapach spoczywa w eleganckim białym pudełku, z wysuwaną bokiem szufladką.

(Wszystkich wyświetleń 99, z czego 1 w dniu dzisiejszym)