Isabey Parfums to francuska marka perfum, która łączy w sobie luksus i koncepcję „arthouse”, która traktuje perfumy jako dzieło sztuki. Założycielem marki był baron Henry James de Rothschild. Inspiracją do stworzenia marki był francuski malarz Jean-Baptiste Isabey. Marka powstała w 1924 roku, a jej działalność została zawieszona w 1941 roku, z oczywistych przyczyn historycznych. Isabey Parfums została reaktywowana w 1999 roku i do tej pory wypuszczono na rynek 11 nowych kompozycji.

Perfumy nie powinny być obrazem ani koncepcją, a raczej dziełem sztuki, dziełem doskonałości z własną historią do opowiedzenia”. Isabey to marka perfum „arthouse”. Luksus, rzadkość, elegancja i tradycja z nowoczesnym akcentem są kwintesencją konceptu naszej marki”.

L’Ambre de Carthage to jedyna męska kompozycja w całej kolekcji zapachów marki Isabey. Zapach został stworzony w 1924 roku. Wraz z wskrzeszeniem marki w 2006 roku, postanowiono odtworzyć tę klasyczną dla marki kompozycję. Główną rolę w jej gra ambra, która jest z nami obecna od początku, do samego końca projekcji zapachu. W tle przewijają się takie składniki jak herbata, osmantus, jaśmin i labdanum. Kompozycja zachwyca swoim balsamicznym wymiarem, lekko pudrowo-kwiatową aurą i ciepłym drzewnym obliczem.

Parametry L’Ambre de Carthage są na bardzo wysokim poziomie. Projekcja zapachu jest raczej bliskoskórna, choć z pewnością będzie wyczuwalna przez nasze otoczenie. Trwałość zapachu szacuję na ponad 10 godzin. Zapach rozwija się warstwami, z czego każda zachęca do głębokiej analizy. Jest to jeden z takich zapachów, w których czuć znakomitą jakość składników. Kompozycja mieści się w brązowym flakonie, o charakterystycznym dla marki Isabey kształcie. Całość zwieńcza ciężki, złoty korek.

(Wszystkich wyświetleń 228, z czego 1 w dniu dzisiejszym)