Jacques Fath Paris to francuska marka luksusowych perfum, która powstała w 1946 roku. Obecnie ma ona na swoim koncie 39 kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.  Jacques Fath urodził się w 1912 roku we Francji. Młody projektant, zafascynowany modą od najmłodszych lat, otworzył swój pierwszy butik w Paryżu w 1937 roku. Jego wyjątkowy i efektowny styl przyniósł mu natychmiastowy sukces. Hubert de Givenchy, Guy Laroche i Valentino Garavani – wszyscy pracowali jako asystenci w jego pracowni, później tworząc własne Domy Mody.

Saga perfum Jaquesa Fatha zaczyna się od premiery Chasuble w 1945 roku. Później, wraz z stworzeniem Iris Gris i Green Water we współpracy z perfumiarzem Vincentem Roubertem, perfumy Jacquesa Fatha stały się legendą. 

Green Water to już czwarta kompozycja marki Jacques Fath, która pojawiła się na moim blogu. Kolekcja Fath Essentials Parfums została podzielona na trzy części, z których każda składa się z czterech kompozycji zapachowych. Green Water to, jak sama nazwa i kolor płynu wskazuje, zielony eliksir w którego skład wchodzą takie składniki jak: mięta, bergamotka, neroli, mech dębowy, bazylia, estragon oraz kilka przypraw i cytrusów.

Początek zapachu należy do mięty, która gra tutaj główną rolę. Wspomagana odświeżającymi cytrusowymi akordami, daje poczucie relaksu, ochładza i z pewnością przyniesie ukojenie w upalne dni. Po kilkunastu minutach zapach robi się nieco cieplejszy, wyczuwalna jest nuta mchu dębowego, mandarynki oraz ambra. Mięta nie opuszcza nas do ostatnich chwil projekcji zapachu, choć jej oblicze zmienia się za każdym razem kiedy ujawniają się kolejne nuty zapachowe. Świeża, przestrzenna i iście ”zielona” kompozycja Green Water, to zdecydowanie zapach unisex, który będzie świetnym towarzyszem latem. Jeśli poszukujecie orzeźwiającego, lecz niebanalnego zapachu to propozycja marki Jacques Fath zdecydowanie Was nie zawiedzie.

 

(Wszystkich wyświetleń 344, z czego 1 w dniu dzisiejszym)