Jacques Fath Paris to francuska marka luksusowych perfum, która powstała w 1946 roku. Obecnie ma ona na swoim koncie 39 kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku. Dziś zajmiemy się dziełem z kolekcji Fath Essentials ParfumsVol. 2,a dokładnie zapachem L’Oree du Bois.

Jacques Fath urodził się w 1912 roku we Francji. Młody projektant, zafascynowany modą od najmłodszych lat, otworzył swój pierwszy butik w Paryżu w 1937 roku. Jego wyjątkowy i efektowny styl przyniósł mu natychmiastowy sukces. Hubert de Givenchy, Guy Laroche i Valentino Garavani – wszyscy pracowali jako asystenci w jego pracowni, później tworząc własne Domy Mody.

Saga perfum Jaquesa Fatha zaczyna się od premiery Chasuble w 1945 roku. Później, wraz z stworzeniem Iris Gris i Green Water we współpracy z perfumiarzem Vincentem Roubertem, perfumy Jacquesa Fatha stały się legendą. Dziś chciałbym się skupić na dwóch ciepłych, aromatycznych i bardzo intensywnych kompozycjach.

Bel Ambre to drzewno-ambrowy zapach bursztynu, skóry i irysa. Początek zapachu należy zdecydowanie do bursztynu i skóry, które dają o sobie znać w intensywny sposób. Po kilku minutach ujawniają się pozostałe nuty: kminek, wetyweria, czarny pieprz i cytrusy, które nieco ujarzmiają zapach.

Kompozycja o bardzo wysokich parametrach pozwala nacieszyć się trwałością, aż do 12 godzin. Projekcja Bel Ambre jest wysoce imponująca. Zapach jest intensywny na naszej skórze do 8 godzin. Później staje się nieco bardziej spokojniejszy, tworząc pudrowo-drzewną powłokę. Bursztynowy i intensywny kolor płynu idealnie odwzorowuje skład zapachu.

Velours Bois to ciepły korzenny zapach, który urzekł mnie od pierwszej aplikacji. Otwarcie należy do whiskey i paczuli, które w ciekawy sposób łączą się z nutami drzewnymi, drzewem gwajkowym i sandałowcem. Kompozycja jest bardzo intensywna, nieco orientalna i zdecydowanie podąża w stronę męskiego zapachu. Tę pozycję polecam wszystkim fanom ostrych i drzewnych perfum.

Trwałość i projekcja zapachu są tak jak w przypadku wyżej opisywanego Bel Ambre, na bardzo wysokim poziomie. Zapach utrzymuje się na skórze do 10 godzin. Pomarańczowy kolor płynu zdecydowanie odwzorowuje mocny charakter kompozycji. Velours Bois to jesienno-zimowy zapach dla wszystkich fanów korzennych i trwałych kompozycji.

(Wszystkich wyświetleń 348, z czego 1 w dniu dzisiejszym)