Recenzje zapachów marki Jo Malone London niejednokrotnie pojawiały się na moim blogu. Swoją przygodę rozpocząłem ze słynnym zapachem Myrrth&Tonka, a kilka miesięcy temu opisałem kolejny bestseller marki czyli Angelica&Tuberose. Dziś przyszedł czas na odważną i wyjątkową kompozycję, a mianowicie kadzidlany zapach Incense&Cedrat.

Incense&Cedrat to zapach, który powstał w 2015 roku, a jego twórczynią jest Marie Salamagne. Lekko surowy, aromatyczny zapach Incense&Cedrat otwierają aromaty olibanum i cytryny. Ta wybuchowa mieszanka tworzy tajemniczą i mroczną kompozycję, która urzeka swoją elegancją. Bazą zapachu jest wetyweria, która nadaje całości drzewnego aromatu.

Zapach jest bardzo silny i ostry, dlatego zadowoli wszystkich zwolenników wyrazistych kompozycji. Projekcja zapachu jest wyjątkowo dobra, a jego trwałość umiarkowana. Polecam używanie go na ubraniach. Dzięki temu ujawnia swoje drugie, ciepłe i balsamiczne oblicze.

Incense&Cedrat to zapach unisex, który moim zdaniem delikatnie podąża w stronę męskiej kompozycji. Zapewne to za sprawą olibanum, czyli żywicy, która najczęściej jest używana w męskich perfumach. Pomimo swojego delikatnie ”kościelnego” oblicza, zapach polecam nosić w porach przejściowych czyli wiosną, kiedy powietrze jest ostre i aromatyczne lub jesienią, kiedy ostatnie, ciepłe promienie słońca mieszają się z delikatną wilgocią.

Wszystkie zapachy Jo Malone London z serii Cologne Intense są zamknięte w czarnych, szklanych flakonach. Całość zdobi srebrny, metaliczny korek.

Incense&Cedrat jest odpowiedzią na wszystkie modlitwy o świeży i bardzo kadzidlany zapach. Nie zapominajcie o tym, że wszystkie zapachy Jo Malone London można ze sobą mieszać, tworząc nowe kompozycje. Dzięki takiemu zabiegowi możecie w ciekawy sposób podkręcić swój ulubiony zapach, lub nadać mu całkiem nowe oblicze.

(Wszystkich wyświetleń 163, z czego 1 w dniu dzisiejszym)